Blues Bana ruszy już we wrześniu

Blues Bana ruszy już we wrześniu

To nietypowa bana (tramwaj - przyp. red.). To "Blues bana" - jedyny taki środek transportu, w którym granie, nucenie i "tupanie" jest powszechnie dozwolone.

0
źródło: materiały prasowe

Już 1 września na tory wyjedzie „Blues Bana”. Muzyczny tramwaj wyruszy o godzinie 12.00. Podróż zakończy o 18:30 i przez cały dzień promować będzie tak charakterystyczną dla regionu muzyke bluesową.

Grasz! Zagraj z nami. Nie grasz! przyjdź, posłuchaj – taka idea od paru lat przyświeca Blues Banie – jedynemu na Śląsku tramwajowi, który raz w roku rozbrzmiewa muzyką graną na żywo. Idea Blues Bany była zawsze prosta i taka sama – robimy jam session w tramwaju. W Stanach Zjednoczonych grało się na chodnikach, my gramy w tramwaju – tłumaczy organizator wydarzenia Krzysztof Wydro.

Idea Blues Bany rodziła się bardzo powoli. Jednak z biegiem lat ma co raz więcej przychylnych osób. Przekonują się do niej muzycy, mieszkańy miasta oraz sponsorzy. Mamy świadomość, że nasze wydarzenie ma charakter lokalny, chociaż muzycy grający w tramwaju przyjeżdżają do Bytomia z wielu śląskich miast, a nawet i spoza naszego województwa. W ten jeden dzień cała ulica ożywa – podkreśla Krzysztof Wydro.

W tym roku stara „eN-ka” zmienia trasę przejazdu. Główny przystanek będzie miała na placu Sikorskiego.
Będziemy „dżemować” wokół szkoły muzycznej przejeżdżając przez ulice Katowicką, Jagiellońską i Moniuszki – dodaje Aleksandra Bubniak.

Co ważne, tego dnia nie będzie żadnych kontroli biletów. W czasie trwania imprezy, każdy będzie mógł pojechać tramwajem za darmo.

 

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ