Sukcesy pochodzących ze Ślaska himalaistów.

Sukcesy pochodzących ze Ślaska himalaistów.

Śledzicie doniesienia z najwyższych gór świata? Nie? Szkoda - tam bowiem dużo się dzieje,a główne rolą odgrywają związanie ze Śląskiem himalaiści.

0

To, że związani w regionem himalaiści zawsze w wysokich górach „dawali radę” wiedzą wszyscy. I wszystko wskazuje na to, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Adam Bielecki i Jacek Czech

Zaczniemy od wyprawy na Gasherbrum II:

„Po blisko 18h akcji górskiej wróciliśmy z Felixem do C3. Udało nam się dokonać trawersu wierzchołka – weszliśmy kruchą i zaskakująco trudną ścianą zachodnią, a zeszliśmy drogą normalną. Radość z wejścia psuje fakt, że Jacek zawrócił z 7500m, a Borys poszedł na normalną drogę i wycofał się z 7800m. Pozdrawiamy z C3. Jutro baza 

himalaiści
źródło: Adam Bielecki, Dominik Szczepański „Spod zamarzniętych powiek”

Dla pochodzącego z Tych Adama Bieleckiego jest to 5 szczyt ośmiotysięczny. Na swoim koncie ma już: Makalu, sąsiedni Gasherbrum I(pierwsze zimowe wejście, 2012) , K2, Broad Peak  (pierwsze zimowe wejście, 2013).

Jacek Czech, również pochodzący ze śląska zawrócił z wysokości 7500 metrów.

Dzieje się pod K2

W ubiegłym roku o swoich planach mówili podczas spotkania zorganizowanego przez 8a.pl. Dziś Janusz Gołąb wraz z  Andrzejem Bargielem są o krok od historycznego wyczynu. Andrzej Bargiel, skialpinista plany zjazdu z drugiej, najwyższej góry na świecie miał już w zeszłym roku. Wówczas plany pokrzyżowała mu pogoda.

W tym roku wraz z wspomnianym Januszem Gołębiem o realizację panu będzie walczył raz jeszcze.

„Z Januszem Gołębiem ruszymy do obozu III, stamtąd wyruszymy do obozu IV, żeby przygotować jeszcze drogę na tym odcinku i 20 lipca bylibyśmy na szczycie, jeżeli wszystko dobrze pójdzie, ale to jutro jeszcze się okaże rano. Będziemy po prostu sprawdzać prognozy i podejmować decyzje. Ale generalnie jesteśmy gotowi do ataku szczytowego i zdrowi, więc czekamy tylko na optymalne warunki.” – powiedział w rozmowie z radiem RMF FM Andrzej Bargiel.

himalaiści
żródło: archiwum prywatne

Trzymamy kciuki. Zgodnie z planami atak szczytowy ma nastąpić 20 lipca.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ