Na rower!

Na rower!

Z sondażu CBOS wynika, że aż 70% Polaków korzysta z rowerów. Tych którzy robią to cyklicznie jest 22%. Cieszy jednak fakt, że stawiamy na ekologię.

0

Choć pozostawia nadal wiele do życzenia, to jest coraz lepsza. Mowa o rowerowej infrastrukturze drogowej. Dodajmy do tego, czas stracony w korkach, modę na eko i bycie fit. To główne powody dla których decydujemy się zamienić cztery kołka na dwa. Według badań CBOS 70% Polaków deklaruje korzystanie z jednośladów. Tych którzy robią to cyklicznie jest 22%, 35% wsiada na rower od czasu do czasu.

Statystycznie

Najczęściej rowery wybieramy do jazdy rekreacyjnej i traktujemy go jako środek transportu. 1/3 przebadanych deklaruje, że jeżdżąc na rowerze dba o kondycję fizyczną. Wśród przebadanych pojawili się także Ci uprawiający sport wyczynowy – było ich 5% i przede wszystkim są to osoby młode.

I choć częściej wybieramy rower, na drogach widać więcej rowerzystów to wiele trzeba jeszcze poprawić.

rower

Dla 62% przebadanych dużym kłopotem zagrożenie ze strony kierowców, który jakby nie widzieli rowerzystów.  Dla 61% brak pobocza. Ponad połowa (2/3) zwróciła uwagę na brak ścieżek rowerowych lub pasów rowerowych. Padają tez hasła, że często zapomina się o bieżących naprawach takich dróg.

O zachowaniu pieszych możemy się rozpisać. Pamiętajcie tylko, że ścieżka rowerowa jeśli jest wydzielona – to służyć powinna rowerzystom.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ