Styl industrialny, czyli jaki?

Styl industrialny, czyli jaki?

Cechy charakterystyczne stylu industrialnego to duże przestrzenie, wysokie, loftowe pomieszczenia i minimalistyczne dekoracje.

0

Styl industrialny doskonale sprawdzi się u wszystkich miłośników surowości i oryginalności, którzy chcieliby wprowadzić wielkomiejski klimat do swojego wnętrza.

Charakterystyczne kolory i materiały

W mieszkaniu w stylu industrialnym dominuje czerń biel oraz odcienie brązu, szarości i ceglastych czerwieni. Tego typu aranżację można przełamać kolorowymi akcentami w nasyconych kolorach. Najlepiej sprawdzą się tu kolory stosowane do malowania znaków ostrzegawczych, jak żółć czy pomarańcz, lecz równie efektownie prezentować będą się także dodatki turkusowe czy kobaltowe.

Materiałem charakterystycznym dla stylu industrialnego jest metal. Wykonuje się z niego zarówno meble, jak i lampy czy elementy dekoracyjne. Wnętrze w stylu industrialnym nie może się również obyć bez ceglanych ścian. Jeżeli nie możemy sobie na nie pozwolić, zdecydujmy się na kafelki naśladujące kształt cegieł lub fototapetę przedstawiającą mur. Cegłom często towarzyszy tutaj beton – zarówno na ścianie, jak i podłogach. Lekkości industrialnej przestrzeni dodadzą dodatki z drewna, szkła czy plastiku.

Meble i dodatki

W industrialnym wnętrzu dodatki należy ograniczyć do minimum. Ich rolę pełnić mogą tutaj elementy konstrukcyjne oraz użytkowe. Gdy w mieszkaniu znajdują się niezabudowane części instalacji elektrycznej lub wentylacji, rury lub wsporniki, warto je wyeksponować.

W pomieszczeniu urządzonym w stylu industrialnym umieścić można oryginalny, warsztatowy stół, kilka obrotowych taboretów, metalowa szafka na ubrania czy sofa obita skórą lub surową tkaniną w naturalnym kolorze.

Dobrze sprawdzą się tu również przemysłowe, metalowe lampy. Jako oświetlenie pomocnicze warto wykorzystać natomiast lampy kreślarskie.

Świetnym uzupełnieniem industrialnego wnętrza będą duże zdjęcia lub grafiki z motywem dużego miasta lub reprodukcje znanych dzieł sztuki nowoczesnej.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ