Subiektywny wybór idealnego miejsca na rolki!

Subiektywny wybór idealnego miejsca na rolki!

Potrafią zrobić cuda z naszym ciałem (drogie panie ujędrniają pośladki). Przyspieszają spalanie tłuszczu. I są dla każdego. Naszym dzisiejszym bohaterem są rolki, a dokładnie trasy gdzie możemy na nich z przyjemością jeździć.

0
gdzie pojeździć na rolkach na śląsku incity.tv #wszystkiekolorymiasta

Wzmacniają mięśnie nóg. Drogie Panie – ujędrniają pośladki! Zwiększają koordynacje ruchową przyspieszają spalanie tłuszczu. Same plusy. Nic dziwnego, że rolki – bohater naszego TOP 5 – uznawane są za jeden z najprzyjemniejszych sportów.

Jednak by jazda była przyjemna, sprzyjać musi nawierzchnia drogi. Dobrze też, gdy mamy miłe widoki. Dzisiejszym bohaterem naszego zestawienia TOP 5, są trasy idealne na rowerowe szaleństwo!

Burloch Arena

Rolki w mieście? Na przygotowanym torze? Czemu nie. Tym bardziej jeśli jest to tor przygotowany właśnie z myślą o rolkarzach. Burloch Arena to miejsce zarówno dla tych którzy przygodę z rolkami zaczynają, jak i Ci którzy już mogą poszczycić się mianem profesjonalistów.

400 – metrowy tor, z gładką nawierzchnią, kilkoma dobrze wyprofilowanymi zakrętami i co ważne oświetleniem pozwoli na jazdę o każdej porze dnia i nocy.

rolki
źródło: www.burlocharena.pl

Wstęp na Burloch Arena jest bezpłatny.

Park Śląski

Tu swoje miejsce znajdą wszyscy. I dla fanów jazdy na rolkach nie zabraknie chodników i ścieżek. Parku Śląskiego chyba nie trzeba nikomu zachwalać, tym bardziej, że jest to jedno z pierwszych miejsc gdzie stawiamy swoje kroki … przepraszamy – ślizgi na rolkach.

Zapora Goczałkowicka

Czy może być bardziej magiczne miejsce od Goczałkowic? Zapewne tak. Ale czy może być bardziej zaskakujące miejsce? Możemy rozpocząć dyskusję.

2,5 kilometrowa zapora to świetne miejsce, w którym spalić możemy zbędne kalorie i jednocześnie nacieszyć oko i duszę bajecznymi widokami na Jezioro Goczałkowickie i pobliskie Beskidy. Pakujemy rolki i ruszamy nad śląskie morze!

Droga serwisowa wzdłuż Autostrady A4

25 kilometrów (według większości źródeł), wzdłuż jednej z najszybszych dróg w naszym kraju. Plusy – droga mało uczęszczana, z jak podkreślają rolkarze dość dobrym asfaltem. Minusy – hałas autostrady, brak oświetlenia wieczorem. Wjazd na trasę od ulic: Traktorzystów, Rybnickiej lub Daszyńskiego w Gliwicach.

P.s. Uważajcie na dziki i sarny 🙂

Dolina Trzech Stawów

To chyba jeden z najczęściej wybieranych kierunków jazdy w naszym regionie. Specjalnie przygotowany tor dla rolkarzy – nie ma zatem obawy że na drodze stanie na pieszy lub rowerzysta (no dobra, nie powinno być obawy). Prosta droga, gładki asfalt, brak ruchu samochodowego. Odnajdą się tu zarówno nowicjusze jak i Ci którzy z rolkami są „za pan brat”. Ci którzy opanowali „wyższą szkołę jazdy” mogą odwiedzić pobliski skate park na osiedlu Paderewskiego, pod pomnikiem Trudu Górniczego.

rolki

 

Wybór miejsc oczywiście subiektywny 🙂 i liczymy na Wasze pomysły gdzie oddawać się przyjemności jeżdżenia.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ