Majówka z dzieckiem – gdzie nie będziemy się nudzić?

Majówka z dzieckiem – gdzie nie będziemy się nudzić?

Majówka co raz bliżej. Jeśli mamy szczęście - 3 dni wolnego pozwolą nam na 9 dni odpoczynku. Sprawdzamy co w te wolne dni można robić z dzieckiem - tak by dziecko i rodzic było zadowolone.  

0

Sposobów by spędzić czas aktywnie w województwie śląskim jest wiele. Możemy skorzystać z parków rozrywki, wybrać się do muzeów, spędzić czas na wolnym powietrzu. Gdzie? To nasz krótki przewodnik.

Parki rozrywki

To miejsce dla tych, którzy lubią adrenalinę. Dużo adrenaliny. Nie trzeba daleko wyjeżdżać by poczuć prawdziwą moc. W centrum aglomeracji zaprasza „Legendia” czyli dawne Śląskie Wesołe Miasteczko. Hitem Legendii jest kolejka górska Lech Coaster – największy rollercoaster w Europie Środkowo-Wschodniej. Osoby dorosłe zapłacą tu za wejście 89 zł, osoby do 12 roku życia 69 zł.

zdjęcia: www.slaskie.pl

Jeśli chcemy wyjechać z miasta, alternatywą może być „Energylandia” w Zatorze. Tu coś dla siebie znajdą i dorośli i dzieci. Energylandia posiada 4 strefy: Bajkolandię dla najmłodszych, Strefę Familijną dla całych rodzin, Ekstremalną dla miłośników adrenaliny oraz strefę wodną. Bilety dla osób dorosłych kosztują 109 zł, natomiast dla dzieci do 140 cm wzrostu za 59 zł.

Kolejna atrakcja pod znakiem adrenaliny i zaskoczenia? Park rozrywki w Ogrodzieńcu. Ogrodzieniec to żelazny punkt programu na Szlaku Orlich Gniazd. Po zwiedzeniu ruin zamku, można pobawić się w zorganizowanym nieopodal parku rozrywki. Tam można spędzimy czas na torze saneczkowym, w Parku Doświadczeń Fizycznych, w Parku Miniatur oraz w Domu Legend i Strachów. Dla najmłodszych przygotowano m.in. dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Bilet upoważniający do wstępu do wszystkich sekcji parku kosztuje 39 zł dla osoby dorosłej i 35 zł dla osób poniżej 25 roku życia. Za 1 zjazd na torze saneczkowym zapłacimy 6 zł.

Zoo

Kto z nas nie był w chorzowskim zoo. A pamiętacie kiedy byliście tam ostatnio? Ja się przyznam, że nie pamiętam. Majówka zatem to dobry czas żeby naprawić zaniedbania. W zoo zobaczymy 280 gatunków zwierząt. Obiekt oferuje także Mini-Zoo dla najmłodszych (można pogłaskać i nakarmić łagodniejsze zwierzęta) oraz odnowioną Kotlinę Dinozaurów z ekspozycją wymarłych europejskich gadów.
Za bilet normalny zapłacimy 20 zł, natomiast za bilet ulgowy – 10 zł.

majówka
źródło: pinterest.com
Westernowy Park Rozrywki Twinpigs w Żorach

Poczuć się jak na dzikim zachodzie? Nic prostszego. Twinpigs to 38 atrakcji: karuzele, roller coaster, kilka strzelnic i diabelski młyn. Mocną stroną Twinpigs są inscenizacje z kowbojami w rolach głównych.
Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 59 zł, bilety dla dzieci zamykają się w zakresie od 5 do 49 zł.

Kopalnia Guido w Zabrzu

Dla tych, którzy chcą „posmakować” trudów pracy na kopalni lub prześledzić rozwój górnictwa na Górnym Śląsku to miejsce idealne. Zabytkowa Kopalnia Guido czynna jest całą majówkę.

Jak wygląda jedna z najnowszych zabrzańskich atrakcji? To nasz krótki materiał:

Południe regionu

Trochę „szeroki” nagłówek, ale południe województwa śląskiego to świetne miejsce w którym możemy wypocząć. Korzystając na przykład z uroków Góry Żar. Możecie skorzystać z naszego krótkiego przewodnika i wybrać jeden ze szczytów. I gwarantujemy, że zmęczenie będzie warte widoków :). Jeśli chcecie miasta – zapraszamy do Bielska Białej.

Nic tylko pakować plecak i poznawać śląskie 🙂

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ