Nadciąga majówka – jaki kierunek podróży wybierają Polacy?

Nadciąga majówka – jaki kierunek podróży wybierają Polacy?

Tegoroczna majówka zapowiada się wyjątkowo długo. My sprawdzamy jaki kierunek podróży wybieramy najczęściej.

0

Tegoroczna majówka zapowiada się dość interesująco. Dla większości z nas majowy weekend jest pierwszym dłuższym wolnym w roku. A jeśli dobrze „pokombinujemy” to możemy sobie „zaliczyć” pierwszy urlop. Co ważne wykorzystując tylko 3 dni wolnego.

Europa na pierwszym miejscu

W Polsce pogoda przyzwyczaiła nas do tego, że w momencie w którym obowiązkowo powinna być dobra – ta postanawia zaprotestować. Być może dlatego, wybierając kierunek majówkowego wypoczynku chętniej stawiamy na cieplejsze miejsca starego kontynentu. Witryna Kayak – internetowa wyszukiwarka lotów – opublikowała badania dotyczące preferencji  podróżniczych Polaków. Aż 66% z nas na cel majówkowego wyjazdu wybiera Europę. Zarówno w tym roku, jak i rok oraz dwa lata wcześniej, w czołówce najpopularniejszych kierunków znalazły się Barcelona, Rzym, Lizbona i Londyn. Dodatkowo, w 2018 roku w rankingu zadebiutowały Ateny i Korfu.

majówka
Barcelona, źródło: pinterest.com

W pierwszej 10 znalazły się jeszcze Nowy Jork oraz Bangkok.

Majówka w dużym mieście

Ci, którzy postanawiają pozostać w kraju zgodnie z wynikami badań wybierają duże miasta. Na pierwszej pozycji zestawienia uplasowała się Warszawa, ale w rankingu nie zabrakło także innych popularnych miast takich jak Kraków i Wrocław (odpowiednio 4. i 5. pozycja) oraz Toruń i Gdańsk (7. i 8. miejsce na liście).

Badanie pokazuje również, że długi weekend majowy – prawdopodobnie ostatnia chwila przed rozpoczęciem wysokiego sezonu – to dla podróżnych z Polski dobry czas na wyjazd nad morze (w pierwszej trójce znalazły się Mielno i Ustka, a w dalszej części zestawienia – Sopot) oraz w góry (Zakopane, Szklarska Poręba).

 

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ