Funkcjonalny i estetyczny przedpokój

Funkcjonalny i estetyczny przedpokój

Jak mówi powiedzenie, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Przedpokój jest pomieszczeniem, które odwiedzający nas goście widzą jako pierwsze.

0

Urządzaniu przedpokoju warto poświęcić tyle samo uwagi, co kuchni czy salonowi.

Odpowiedni kolor to podstawa

Gdy nasz przedpokój jest niewielki, w pierwszej kolejności zadbajmy o odpowiedni kolor ścian. Najlepszym rozwiązaniem będą jasne odcienie, które wizualnie rozświetlą pomieszczenie. Dobrze sprawdzą się tu zarówno beże, jak i szarości czy pastele. W miejscu, w którym będziemy zawieszać okrycia wierzchnie i stawiać buty, ścianę warto pokryć tapetą winylową o wysokiej wytrzymałości. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia z łatwością usuniemy z niej przy pomocy wilgotnej szmatki.

Podłoga

Najlepiej, by podłogę w naszym przedpokoju pokrywał odporny na ścieranie i łatwy w utrzymaniu w czystości gres lub inny kamień. Chcąc ożywić nieco przestrzeń, możemy położyć na niej wzorzysty dywan.

Lustro

Lustro w przedpokoju powinno być na tyle duże, aby widoczne było w nim odbicie całej sylwetki. Dobrym pomysłem jest ustawienie go w sposób pozwalający promieniom słonecznym padającym zza okna odbijanie się w nim – sprawi to, że przestrzeń będzie wyglądała na większą niż w rzeczywistości.

Sprytne triki

  • Gdy nasz przedpokój tworzy niewielki kwadrat lub prostokąt, umieśćmy w nim niewielką szafę do zabudowy. To mebel estetyczny i funkcjonalny, a co więcej – nie zajmuje wiele powierzchni
  • Praktycznym rozwiązaniem do przedpokoju są meble pełniące podwójną funkcję. Przykładem może być szafka na buty wyposażona w tapicerowane siedzisko, na którym możemy usiąść ściągając obuwie. Alternatywę dla nich może stanowić wiklinowy kufer (dla fanów stylu rustykalnego) lub drewniana skrzynia (przypadnie do gustu miłośnikom klimatu vintage)
  • Do przechowywania czapek, rękawiczek i innych akcesoriów dobrze sprawdzą się pudełka lub wiklinowe kosze. To nie tylko estetyczny dodatek, lecz także świetny sposób na uniknięcie bałaganu w przedpokoju

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ