Jak urządzić mały balkon?

Jak urządzić mały balkon?

Nawet najmniejszy balkon może stać się wymarzonym miejscem do relaksu – wystarczy, że poświęcimy odrobinę czasu na odpowiednią jego aranżację. Oto kilka przydatnych inspiracji.

0

Nawet najmniejszy balkon może stać się wymarzonym miejscem do relaksu – wystarczy, że poświęcimy odrobinę czasu na odpowiednią jego aranżację. Oto kilka przydatnych inspiracji.

Podłoga na balkonie

Balkon najlepiej wyłożyć płytkami gresowymi, które są funkcjonalne, uniwersalne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Najlepiej postawić na jego wersję mrozoodporną, antypoślizgową i odporną na ścieranie. Dobre rozwiązanie na mały balkon to jasne płytki, które będą ładnie odbijać światło, sprawią, że przestrzeń będzie wyglądać na większą niż w rzeczywistości, a kurz zacieki z deszczu nie będą na nich bardzo widoczne. By gres mógł nam służyć przez wiele lat, należy zadbać o staranne jego położenie z użyciem mrozoodpornego kleju i elastycznej fugi. Ciekawe rozwiązanie to płytki imitujące kostkę brukową lub drewno.

Jeżeli na balkonie chcemy poczuć się jak w ogrodzie, zaopatrzmy się w wykładzinę ze sztucznej trawy, którą wraz z nadejściem pierwszych chłodnych dni z łatwością zwiniemy i przechowamy do kolejnej wiosny.

Drewniana podłoga to natomiast rozwiązanie niezwykle efektowne, lecz mało praktyczne. Dobrze sprawdzi się ona jedynie wówczas, gdy nasz balkon jest zadaszony i obudowany z każdej strony, na przykład oknami.

Meble

Najlepszym rozwiązaniem na balkon o niewielkim metrażu będą meble składane lub sztaplowane, które zajmują znacznie mniej miejsca niż ich klasyczna wersja. Najlepiej, by miały one kształt kwadratu, prostokąta lub trójkąta – dostawiając je do ściany lub rogu, zaoszczędzimy sporo przestrzeni.

Równie praktyczny będzie stół mocowany do balustrady z możliwością opuszczenia i podnoszenia blatu.

Skrytki

Gdy nasz balkon nie należy do największych, warto pomyśleć o stworzeniu praktycznych, lecz jednocześnie efektownych schowków, które ułatwią przechowywanie potrzebnych akcesoriów, nie zajmując jednocześnie cennej przestrzeni. Dobrze w tej roli sprawdzi się na przykład ławka balkonowa pełniąca jednocześnie funkcję kufra czy skrzynia narzędzia z wytrzymałym wiekiem, które wykorzystać można jako siedzisko.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ