Najlepsze pomysły na wykorzystanie farby tablicowej

Najlepsze pomysły na wykorzystanie farby tablicowej

Farba tablicowa to niedrogi, a jednocześnie bardzo prosty i efektowny sposób na dekorację naszego wnętrza. Na pomalowanej nią ścianie czy półce możemy przy pomocy kredy tworzyć notatki dla pozostałych domowników, zapisywać ulubione sentencje, tworzyć grafiki, a gdy nam się znudzą – zetrzeć na mokro.

0

Chcąc pomalować farbą kredową front meblowy pamiętajmy o odpowiednim jego przygotowaniu tak, by farba dobrze chwyciła podłoże. Pokryć możemy nią także cały mebel, skrzydło drzwiowe, a nawet…szklaną szybę. To ostatnie jest możliwe dzięki temu, że w ostatnim czasie na rynku pojawił się specjalny grunt do gładkich i śliskich powierzchni.

Farba tablicowa w przedpokoju

Pokrywając farbą tablicową fragment ściany w przedpokoju czy kuchni połączonej z salonu, możemy stworzyć kuszącą oko przestrzeń do komunikacji z domownikami. Świetnie sprawdzi się ona do zapisywania listy zakupów, przypominania o zbliżających się wydarzeniach czy przekazywania miłych słów wywołujących uśmiech na twarzy.

Ściana kredowa w kuchni

Tutaj mamy jeszcze większe pole do popisu. Dzięki farbie tablicowej zapisywać będziemy mogli nie tylko ulubione przepisy, lecz także sprawdzone gramatury czy odkryte podczas gotowania nietypowe kombinacje smaków. Dobrym pomysłem jest pokrycie nią fragmentu ściany między górną a dolną zabudową – nie będziemy musieli się wówczas obawiać o zabrudzenia takie, jak plany z tłuszczu.

Inny sposób na wykorzystanie farby tablicowej w kuchni to pokrycie nią frontów szafek i zapisanie, co znajduje się w ich wnętrzu. Docenią to zarówno zapominalscy, jak i odwiedzający nas goście.

Farba kredowa w salonie

Zawartość ściany tablicowej w salonie wymaga nieco dokładniejszego zaplanowania. Zamiast luźnych zapisków, namalujmy na niej obraz (o pomoc w jego wykonaniu możemy poprosić zaprzyjaźnionego artystę) i oprawmy go ozdobną ramą, na przykład pozłacaną lub drewnianą.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ