O.S.T.R, Metalmania i food trucki – nasze pomysły na weekend

O.S.T.R, Metalmania i food trucki – nasze pomysły na weekend

Zapowiada się weekend, w którym każdy. Dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Ten spragniony doznać muzycznych i ten spragniony doznań smakowych. Co na weekend?

0
INCITY.TV impreza śląsk katowice

Poświąteczny weekend zapowiada się dobrze nie tylko ze względu na prognozowaną wiosenną pogodę. Dużo będzie się działo w kulturze. Zapraszamy Was na nasz cotygodniowy przegląd wydarzeń regionu.

piątek, 6 kwietnia

Jeśli macie w planach aktywną wiosnę i na przykład zamierzacie jeździć na rolkach to Skate In Park w Chorzowie (ul. Targowa 5 Hala numer 3) organizuje warsztaty z nauki jazdy na rolkach. Cena 15 złotych, start o 17:00.

Jeśli chcecie stworzyć to własnoręcznie kosmetyczki, to musicie udać się na warsztaty do moodro bistro & cafe w Katowicach (start o godzinie 17:30, cena 55 złotych). Pół godziny wcześniej, bo o 17 w Gliwicach w Pracowni dsceramika & sklep z rękodziełem ruszają warsztaty z robienia koszy na szydełku. Na oba warsztaty obowiązują zapisy.

Jeśli łapie Was przesilenie wiosenne i potrzebujecie dawki humoru to coś dla Was przygotował Dom Kultury w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach. o 17:30 na scenie Kabaret Skeczów Męczących.

Dla fanów hip hopu dobra informacja. To będzie weekend obfitujący w koncerty. Zaczynamy w piątek. W Fabryce Porcelany, a dokładniej w P23 z nowym materiałem w ramach Rapersamler TOUR wystąpi Ten Typ Mes. Start o godzinie 19:00.

Z nowym materiałem w CK Wiatrak pojawi się PRO8L3M. Niestety dla tych, którzy biletów nie kupili wcześniej, koncert jest wyprzedany.

Ci lubiący jedzenie z Food Tracków mogą zacierać ręce. Zaczyna się sezon na zloty „tych wyjątkowo smacznych samochodów”. Ten weekend należy do Katowic, tu na rynku Rynek Smaków Katowice.

Uwaga Ci, którzy wolą muzykę elektroniczną. Tichauer Oak Bass I Bass Astral x Igo Orchestra zagrają w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. 

sobota, 7 kwietnia

Po intensywnym piątku nie zakładamy, że wstaniecie rano. Jednak gdyby okazało się, że wiosna dała Wam nadmiar energii zapraszany na Stadion Śląski. Od 10:00 zapanowano zwiedzanie zmodernizowanego obiektu. Może warto zobaczyć czym zachwycili się piłkarze naszej reprezentacji?

Fani ostrzejszego grania coś dla Was. Od 11:00 w katowickim Spodku Metalmania 2018. Headlinerem XXIV edycji festiwalu będzie norweski Emperor.

Po sąsiedzku jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów miesiąca. Niech potwierdzeniem będzie fakt, że bilety na koncert O.S.T.R, kóry pierwotnie miał odbyć się w Mega Clubie wyprzedały się tak szybko, że postanowiono koncert przenieść do Międzynarodowego Centrum Kongresowego.  Start o godzinie 18:00.

Królestwie o 20:00 zagrają Dwa Sławy. Koncert połączono z 5. urodzinami Matshopu.

 

niedziela, 8 kwietnia

Niedziela będzie dobrym dniem dla tych, którzy lubią aktywność na świeżym powietrzu. Fani biegania (a wiemy, że tych nie brakuje) wybierajcie :), o 11:00 ruszają dwa biegi:

  • W Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej startuje  XI Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland (70zł)
  • W Parku Śląskim w Chorzowie rusza Bieg Górski w Parku Śląskim (od 10zł)
Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ