Jak zaaranżować domowe biuro?

Jak zaaranżować domowe biuro?

Jeszcze do niedawna praca z domu była domeną wyłącznie freelancerów. W jaki sposób urządzić tego typu przestrzeń?

0

Jeszcze do niedawna praca z domu była domeną wyłącznie freelancerów. Obecnie jednak, coraz więcej korporacji umożliwia swoim pracownikom wykonanie swoich obowiązków również poza biurem, w ramach tak zwanego „home office.” W jaki sposób urządzić tego typu przestrzeń?

Odpowiednia organizacja

Domowe biuro najlepiej zaaranżować w osobnym pomieszczeniu, z dala od kuchni czy salonu, w których to najczęściej przebywają pozostali domownicy. Właściciele domów często do tego celu wykorzystują poddasze lub piwnice. Gdy jednak dysponujemy niewielką przestrzenią lub w domu pracujemy jedynie okazjonalnie, tego typu przestrzeń z powodzeniem stworzyć możemy w salonie lub sypialni odgradzając ją przy pomocy dużego regału, ruchomej ściany lub parawanu.

Wyposażenie domowego biura

Pierwszym z mebli, którego nie może zabraknąć w żadnym domowym biurze jest biurko. Kluczowe jest, by posiadało ono duży blat, na którym bez przeszkód zmieści się zarówno komputer, jak i sprzęt typu drukarka lub faks oraz najpotrzebniejsze artykuły papiernicze. W mieszkaniach o małym metrażu dobrze sprawdzi model z blatem rozsuwanym lub szklanym (drugi z nich będzie sprawiał, że przestrzeń będzie wyglądała na optycznie większą). Warto, także, by biurko było wyposażone w dużą ilość szuflad i półek, które pozwolą nam na uporządkowanie dokumentów i potrzebnych do pracy akcesoriów. Alternatywą może być dokupienie osobnego kontenera, najlepiej na kółkach.

Drugim, równie ważnym meblem, który musi się znaleźć w każdym domowym biurze jest krzesło. Jako że spędzać będziemy na nim kilka, a niekiedy nawet kilkanaście godzin dziennie, warto zainwestować w model wykonany z materiałów najwyższej jakości. Powinien on posiadać regulowaną wysokość, oparcie oraz podłokietniki. Optymalna wysokość to taka, która umożliwia ułożenie stóp płasko na podłodze. Oparcie dla pleców, karku i łokci powinno sięgać powyżej łopatek i być wyprofilowane w naturalnej pozycji „S”. Dobrze dobrane podłokietniki to natomiast takie, na których można oprzeć ręce w czasie pisania na klawiaturze przy równoczesnym pozostawieniu ramion w naturalnej pozycji.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ