Drewniane skrzynki w aranżacji wnętrz

Drewniane skrzynki w aranżacji wnętrz

Aranżacja wnętrz niekiedy bywa bardzo zaskakująca – czasami hitem stają się bowiem przedmioty, które pozornie z wystrojem mają niewiele wspólnego.

0

Tak też jest w przypadku drewnianych skrzynek po owocach, które od kilku sezonów królują na salonach. W jaki sposób możemy je wykorzystać urządzając nasze mieszkanie?

Meble na ich bazie

Skrzynki tego typu przeważnie tworzy się na planie prostokątów. Dzięki geometrycznym, regularnym kształtom świetnie sprawdzą się w roli mebli. Przykładem może być regał, który stworzymy z łatwością w kilka chwil ustawiając kilka skrzynek jedna na drugiej i łącząc je przy pomocy wkrętów do drewna. By konstrukcja była stabilniejsza, w tylnej części mebla możemy umieścić długie listwy.

Drewniane skrzynki doskonale prezentować będą się również w roli szafki, stolika nocnego, czy wiszącej półki (tutaj jedyne co musimy zrobić, to przytwierdzić skrzynię do ściany).

Akcesoria do przechowywania

Przykręcając do spodniej części drewnianej skrzynki obrotowe kółka, zyskamy jedyny w swoim rodzaju pojemnik do przechowywania prasy, dodatkowych koców i poduszek lub dziecięcych zabawek.

Ozdoby dla domowych roślin

Drewniane skrzynki wykorzystać możemy także do stworzenia doniczek lub osłonek na rosnące w naszym domu rośliny. Ich zieleń świetnie komponować będzie się z surowym drewnem skrzynek. Wnętrze tego typu zasobników możemy wyłożyć specjalną folią lub włożyć do nich podstawkę – będziemy mieć wówczas gwarancję, że w trakcie podlewania woda nie będzie się wylewać ze skrzynki.

Z pomocą drewnianej skrzynki przygotować możemy również unikalny zielnik. Jedyne co musimy wówczas zrobić to umieścić w niej sadzonki z ulubionymi roślinami.

Stylizacja skrzynek

Surowe skrzynki warto odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem powinno być zeszlifowanie ich powierzchni, która jest nierówna i chropowata. Do tego celu użyć można zarówno szlifierki, jak papieru ściernego lub kostki szlifierskiej. Kolejnym etapem będzie zagruntowanie drewna tak, by nie pochłaniało zbyt dużej ilości preparatu dekoracyjnego. Po wyschnięciu gruntu możemy przejść do malowania wybranym preparatem.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ