4 pomysły na cegłę klinkierową we wnętrzu

4 pomysły na cegłę klinkierową we wnętrzu

Klinkier jeszcze do niedawna większości z nas kojarzył się z klasycznymi, ceglanymi elewacjami domów i murowanymi ogrodzeniami.

0

Klinkier jeszcze do niedawna większości z nas kojarzył się z klasycznymi, ceglanymi elewacjami domów i murowanymi ogrodzeniami. Obecnie jednak, tego typu cegła jest coraz częściej wykorzystywana w charakterze meblościanki, blatu kuchennego, obudowy wanny czy oryginalnej dekoracji ściany.

Cegła klinkierowa w salonie i sypialni

Jeżeli nasze wnętrze utrzymane jest w stylu nowoczesnym, najlepiej sprawdzą się tu cegły czarne, białe lub szare. Do pomieszczeń industrialnych pasować będą zarówno modele klasyczne, jak i o powierzchni cieniowanej lub ryflowanej. We wnętrzach w klimacie wiejskim najlepiej prezentować będzie się natomiast klasyczna, czerwona cegła. Klinkier z powodzeniem zastosować można także w pokoju dziecięcym, nawiązując w ten sposób do wyglądu zamku księżniczki czy smoczej wieży. Stosując różne kolory cegły, z łatwością podzielimy pomieszczenie na kilka różnych stref – do nauki, snu i spędzania wolnego czasu.

Klinkier w kuchni

Z klinkieru wykonać można między innymi wspominany już blat kuchenny. Jest on nie tylko efektowny, lecz także wytrzymały i ekologiczny. Równie ciekawe rozwiązanie to wymurowanie całej dolnej zabudowy kuchennej. Możemy tutaj zarówno dokręcić drzwi frontowe z zawiasami, jak i zastosować efektowne zasłonki ukrywające zawartość powstałych nisz.

Cegła klinkierowa w łazience

Cegłami klinkierowymi wyłożyć możemy całe ściany, jej fragmenty lub zdecydować się na delikatne akcenty w postaci obudowy wanny czy zestawu podtynkowego. Klinkier cechuje się niską nasiąkliwością, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w wilgotnym pomieszczeniu, jakim jest łazienka.

Kominek z klinkieru

Cegła klinkierowa nie od dziś wykorzystywana jest do budowy kominków i palenisk ogrodowych, a to ze względu na jej wysoką odporność na działanie wysokich temperatur. Mimo, że materiał ten kojarzyć może się wyłącznie z tradycyjnymi formami, coraz częściej spotyka się go w nowoczesnych wnętrzach. Kominek można wykonać w całości z cegły klinkierowej lub zastosować ją jedynie na fragmencie obudowy cokole czy półce paleniska.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ