Czym się kierować wybierając biurko do domowego gabinetu?

Czym się kierować wybierając biurko do domowego gabinetu?

Biurko stanowi niezbędny element wyposażenia każdego biura, również zaaranżowanego we własnym domu. To właśnie przy nim wykonuje się większość obowiązków zawodowych, a niekiedy także odbywa spotkania z klientami czy spożywa posiłki.

0

Najlepiej postawić na model wyposażony w duży, przestronny blat, na którym zmieści się nie tylko komputer, lecz także inne, równie niezbędne sprzęty biurowe, jak telefon czy drukarka. Zwróćmy także uwagę czy podczas pracy będziemy mieć swobodny dostęp do poszczególnych stref biurka i odpowiednią ilość miejsca na nogi.

Warto, by biurko wyposażone było także w dużą ilość przegródek, dzięki którym bez przeszkód pomieścimy tam niezbędne dokumenty i artykuły papiernicze używane podczas codziennej pracy. Jeżeli korzystamy z komputera stacjonarnego, zaopatrzmy się w model z wysuwaną półką na klawiaturę.

Warto, aby posiadało ono także specjalnie wyprofilowaną przednią krawędź, dzięki której będzie można się wsunąć pod blat możliwie głęboko i w pełni komfortowo oprzeć na nim nadgarstki i łokcie.

Kluczową kwestią jest tutaj odpowiednia wysokość blatu, która powinna umożliwiać wykonywanie codziennych obowiązków przy naturalnym ułożeniu rąk tak, by kąt miedzy ramieniem a przedramieniem był prosty. Najczęściej wynosi ona od 72 do 75 centymetrów, a w przypadku osób bardzo wysokich – między 80 a 85 centymetrów. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem są biurka z regulowaną wysokością blatu, dzięki czemu pracować mogą przy nim osoby o różnym wzroście.

Bardzo ważne jest również usytuowanie mebla względem stron świata – najlepiej, by było ono oświetlone z lewej strony lub z góry, a monitor stał tyłem lub bokiem do światła. Gdy blat musi się znajdować frontem do okna, a my siedzimy przy komputerze mając je z tyłu, zadbajmy o odpowiednie rolety lub żaluzje, które skutecznie ograniczą dopływ nadmiernej ilości światła słonecznego, które odbijając się na ekranie komputera mogłoby utrudniać pracę.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ