Co wziąć pod uwagę kupując sofę?

Co wziąć pod uwagę kupując sofę?

Salon jest pomieszczeniem, w którym spędzamy znaczącą część dnia. Kluczowym elementem jego wyposażenia jest sofa. Powinien być to mebel zarówno kuszący oko i tworzący z resztą wystroju wnętrza spójną całość, jak i komfortowy.

0

Pierwszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę kupując sofę do salonu jest jego metraż. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się proste narożniki. Zrezygnujmy tutaj z szerokich oparć i dużych podłokietników, które mogłyby nadmiernie zdominować całość.

Gdy nasz salon jest sporych rozmiarów, wstawić możemy tam zarówno sofę o tradycyjnej, jak i nowoczesnej formie. Postawić możemy również na rozbudowany zestaw wypoczynkowy lub komplet mebli modułowych. W przypadku tych drugich, poszczególne elementy zestawia się dowolnie ze sobą, dopasowując do aktualnych potrzeb.

Tkanina i sposób wykończenia

Jeżeli jesteśmy posiadaczami czworonogów, zrezygnujmy z sofy pokrytej skórą lub materiałem skóropodobnym, które nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Równie ważną rolę odgrywa kolorystyka sofy. Rodzice małych dzieci, zamiast modelu w jasnym kolorze, na którym widoczne będzie każde zabrudzenie, postawić powinni na sofę ze zdejmowanym, łatwym w czyszczeniu pokrowcem o ciemniejszej barwie lub pokrytym wzorami.

Bardzo ważny jest także sposób wykończenia siedziska i oparcia. Dobrze sprawdzą się tu na przykład pianki wysokoelastyczne odporne na rozciągnie. Cechują się one również doskonałą przepuszczalnością powietrza i wysokim komfortem użytkowania.

Dodatkowe funkcje

Sporo dostępnych na rynku modeli sof jest wyposażonych w funkcję spania. To dobre rozwiązanie do niewielkich mieszkań, w których brak miejsca na osobną sypialnię lub dla osób, które regularnie przenocowują swoich gości. Tego typu kanapy często posiadają praktyczny pojemnik na pościel, który można wykorzystać także do przechowywania innych rzeczy.

Bardzo ciekawie prezentują się również sofy z wbudowanymi półkami na książki czy stolikiem na podłokietniku, na którym położyć można napój czy przekąski.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ