Tatuaż – co chcę wiedzieć ale boję się zapytać

Tatuaż – co chcę wiedzieć ale boję się zapytać

Albo chętniej tatuaże robimy, albo chętniej i odważniej je prezentujemy. Dawniej taka ozdoba na ciele kojarzyła się nie do końca pozytywnie. Dziś tatuaże to osobiste historie, wspomnienia a nawet forma psychoterapii.

0

Dawniej kojarzyły się niezbyt pozytywnie. Dziś tatuaż – bo o nim mowa – nikogo nie dziwi. Akceptujemy tatuaże w pracy, na wyższych uczeniach, a nawet w polityce.

Na początku statystyki. Wiecie kim według badań CBOS jest wytatuowany mieszkaniec naszego kraju? To najczęściej mężczyzna (10% mężczyzn, 6% pań). Polacy najczęściej robią sobie tatuaże w wieku 25-34 lata (16 proc.). Kolejne 12 proc. to osoby w wieku 35-44 lata, następnie młodzi od 18 do 24 lat, (9 proc.). Pozostałe grupy wiekowe oscylują w okolicy 2 procent.

Wykształcenie (podkreślamy, że to badania opinii publicznej) osoba słabo wykształcona. 10% wytatuowanych to ludzie po zawodówce albo szkole podstawowej. Jedynie 4 proc. osób z dziarami może pochwalić się tytułem magistra.

Jeśli chodzi o podejście do tatuażu. Tu jest różnie. Zdecydowana większość przebadanych w 2017 roku Polaków uważa, że tatuaż szpeci (56%). 30 proc. jest zdania, że tatuaż to sposób „upiększania się czy też dbania o urodę”.

I z myślą o tych, którzy tatuaż mają, lub tatuaż chcą mieć, lub nie mają ale akceptują i szanują powstaje nowa seria programów. To będzie vademecum tatuażu – czyli odpowiedź na pytania, które powinny paść by tatuaż był prawdziwą perełką, a nie kolejnym postem na facebookowych stronach. Naszymi przewodnikami będą tatuażyści z Widzimisie Tattoo, których pamiętać powinniście z tego wydarzenia.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ