Stolik kawowy niejedno ma imię

Stolik kawowy niejedno ma imię

Stolik kawowy to niezbędny element wyposażenia każdego salonu. Umieścić można na nim zarówno elementy dekoracje, jak i czytaną aktualnie prasę, piloty do sprzętu RTV czy przekąski dla naszych gości.

0

Czym kierować się wybierając ten mebel? Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań.

Jaka jest wielkość naszego salonu?

Idealna odległość pomiędzy sofą a stolikiem to około 45 centymetrów – wystarczająco blisko, by móc bez przeszkód odłożyć szklankę czy talerz, a równocześnie na tyle daleko, by móc swobodnie przy nim siedzieć i wstawać z kanapy. Wybierając stolik kawowy warto także uwzględnić główne przejście w salonie, którego szerokość powinna wynosić nie mniej niż 70 centymetrów. Co za tym idzie, właśnie taka powinna być odległość pomiędzy zewnętrznym krańcem stolika a na przykład komodą, na której stoi sprzęt RTV. Gdy nasz pokój dzienny jest ciasny, najlepszym rozwiązaniem będzie prostokątny, wąski stolik.

Jaką wysokość ma nasz komplet wypoczynkowy?

Stolik kawowy nie powinien górować nad sofą i fotelami, a jedynie uzupełniać przestrzeń dookoła mebli. W związku z tym, najlepiej by jego blat znajdował się około 5 centymetrów poniżej poziomu siedzisk. Wyższy model warto rozważyć w sytuacji, gdy często podejmujemy gości i naszym priorytetem jest wygoda sięgania po serwowane napoje lub przekąski.

Czy planujemy często przesuwać lub przenosić stolik?

Często salon pełni również funkcję sypialni z rozkładanym narożnikiem. W tej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w możliwie jak najbardziej lekki i mobilny stolik kawowy. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład model na kółkach, który świetnie sprawdzi się również podczas przyjęć.

Czy lubimy meble tradycyjne, a może bardziej awangardowe?

Stolik kawowy może harmonijnie współgrać z resztą mebli znajdujących się w salonie lub być elementem wyróżniającym się na ich tle. W drugim przypadku, zdecydować możemy się na zastąpienie jego klasycznej wersji tą wykonaną z drewnianych palet lub…starej skrzyni.

23

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ