Co zamiast szafy?

Co zamiast szafy?

Znudziła Wam się tradycyjna szafa? A może w Waszym mieszkaniu brakuje miejsca dla jej klasycznej wersji i szukacie ciekawej alternatywy? Jeśli na przynajmniej jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście twierdząco, koniecznie zapoznajcie się z naszymi inspiracjami!

0

Zmiana szafy to doskonały moment na zrobienie porządków w ubraniach i pozbycie się niepotrzebnych elementów garderoby. Warto je posegregować sezonowo i te, które przydadzą nam się dopiero za kilka miesięcy, spakować do pudełek lub pokrowców i schować do piwnicy czy pod łóżko.

System wieszaków i półek

Zamiast tradycyjnej szafy czy systemu do zabudowy, możemy zdecydować się na otwartą garderobę na jednej ze ścian naszej sypialni. Pamiętajmy, by znalazły się tam nie tylko wieszaki, lecz również półki na pudełka, w których możemy schować bieliznę, nakrycia głowy czy akcesoria takie jak paski i apaszki. Możemy zastosować delikatną kotarę, pod którą schowamy ubrania lub pozostawić tą przestrzeń otwartą.

Prosty wieszak

To doskonałe rozwiązanie dla fanów minimalizmu i wnętrz o mocno ograniczonym metrażu. Zdecydować możemy się na model drewniany lub metalowy, z dodatkową półką, na przykład na buty lub bez. By taki wieszak prezentował się efektownie, ubrania wieszajmy pojedynczo, na oryginalnych wieszakach. Pozostałe elementy garderoby schowajmy do pudełek o harmonizujących z wystrojem wnętrza kolorach, które schowamy w rogu pokoju lub przy łóżku (w drugim przypadku mogą nam one służyć w roli jedynej w swoim rodzaju szafki nocnej).

Coś dla fanów DIY

Funkcję szafy do ubrania pełnić może także drewniana drabina oparta o jedną ze ścian, którą wystarczy obielić lub pomalować bezbarwnym lakierem.

Kolejnym, równie ciekawym, rozwiązaniem jest wieszak z zawieszonych na dwóch linach gałęzi, na przykład z brzozy, na których umieszczamy wieszaki z ubraniami.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ