Gdzie na łyżwy?

Gdzie na łyżwy?

Plusów jazdy na łyżwach jest co najmniej kilka. Po pierwsze. Nie musimy planować długiego urlopu czy zwalniać się nawet na jeden dzień z pracy, żeby wyjechać w na stok. Pratycznie każde miasto zimą, a w ferie szczególnie, przygotowuje lodowiska. Po drugie. Łyżwy, podobnie jak rolki – mają cudowny wpływ na nasza sylwetkę.

0

Drogie Panie! Szanowni Panowie!
Jeżdżąc godzinę na łyżwach spalić możemy nawet kilkaset kalorii. Łyżwy wpływają na nasz układ odpornościowy, poprawiamy koordynację i wzmacniamy równowagę. Gdzie zatem się wybrać się na łyżwy w aglomeracji? Oto nasz krótki przewodnik.

Katowice

W Katowicach można poślizgać się na trzech lodowiskach. Tradycyjnie działa lodowisko w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek (al. Korfantego 35). Za bilet normalny zapłacimy tu 10 złotych, a za ulgowy 7. Łyżwy możemy tu zarówno wypożyczyć (8 złotych) jak i naostrzyć (10 zł).
Kolejna ślizgawka znajduje się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Nałkowskiej 11). Działa jedynie w wybranych dniach i godzinach, zazwyczaj od 15:00 do 17:00, a harmonogram znajdziecie na stronie internetowej. Dorośli wejdą na lodowisko za 3 złote, zaś młodzież, emeryci oraz osoby niepełnosprawne za symboliczną złotówkę. Dzieci do lat 7 pojeżdżą na łyżwach za darmo.
Ostatnie lodowisko znajduje się na rynku. Jest ogólnodostępne i bezpłatne. Zapłacimy jedynie za wypożyczenie łyżew – jedna para kosztuje 5 złotych

Bytom

Tradycyjnie lodowisko plenerowe w Bytomiu działa na placu Sobieskiego. Za wejście zapłacimy tu 3 złote, za wypożyczenie łyżew 4 zł, a ich ostrzenie – 7 zł.łyżwy

Chorzów

W Chorzowie działa tradycyjnie już lodowisko przy AKS Chorzów. Pojeździć można także na Orliku przy ul. 3 Maja 78. Ceny są takie same na obu ślizgawkach. Bilet normalny to 6 złotych, ulgowy 4 zł, zaś za wypożyczenie łyżew i ich szlifowanie zapłacimy odpowiednio 7 i 5 złotych.

Mysłowice

Lodowisku w Parku Słupna przy ulicy Stadionowej jest darmowe. Wypożyczenie łyżew kosztuje tu 3 złote.

Ruda Śląska

W Rudzie Śląskiej działa lodowisko w dzielnicy Bykowina, (ul. Gwareckiej 2). Bilet normalny kosztuje tu 6 złotych, a ulgowy od 4 do 5 zł, zależnie od rodzaju ulgi. Za wypożyczenie łyżew zapłacimy 4,50 zł.
Ślizgawka w Rudzie Śląskiej – Orzegowie przy ul. Bytomskiej 15, może pomieścić nawet 150 osób! Wstęp kosztuje 7 złotych za bilet normalny lub 5 do 6 zł za bilet ulgowy. Wypożyczenie łyżew to, podobnie jak na Bykowinie, 4,50 zł.

Świętochłowice

Lodowisko znajduje się na Skałce. Za wstęp zapłacimy tu 6 złotych (bilet normalny) lub 4 zł (bilet ulgowy).

Tychy

W Tychach znajdziemy trzy sezonowe lodowiska: w Paprocanach, przy ulicy Brzozowej oraz na placu Pod Żyrafą. Wszystkie są bezpłatne. Niestety własny sprzęt obowiązkowy – żadne z lodowisk nie oferuje wypożyczenia łyżew.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ