Jest z jednej strony co raz lepsza infrastruktura w Beskidach (której dodatnie temperatury nie straszne). Jeśli jednak chcemy mieć pewność pogody i trasy liczone w dziesiątkach kilometrów mamy podpowiedź. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać się na południe starego kontynentu. My tak zrobiliśmy i zapraszamy Was w podróż po stokach austriackiego Tyrolu.

Niespełna 8 godzin – tyle zajmie nam podróż do Zell am Ziller (czas oczywiście teoretyczny). Zakładając, że podróż do Zakopanego z Katowic przy dużym natężeniu ruchu może trwać kilka godzin to nie jest czas, który zniechęca. Pokonanie blisko 900 kilometrów odpłaci się pięknymi widokami i dobrze przygotowanymi trasami – jednym zdaniem – raj dla fana sportów zimowych.

Co ważne. Nie musimy być „super wytrawnymi narciarzami”, żeby znaleźć alpejski stok idealny do umiejętności. Za cel obieramy sobie Dolinę Zillertal z „całym dobrodziejstwem inwentarza”.

Raj dla narciarzy i snowbaordzistów

Zillertal to jeden z największych regionów narciarskich w całych Alpach. Zgodnie z wyliczeniami to 662 km tras narciarskich i 171 kolejek linowych, gondoli, wyciągów krzesełkowych, orczykowych i talerzykowych. Ci, którzy wolą biegówki również znajda coś dla siebie. W obrębie Doliny Zillertal przygotowano ponad 200 km tras biegowych, o różnych stopniu trudności.

Sama dolina jest także dość dobrze położona. W sercu Tyrolu, kilkadziesiąt kilometrów od Innsbrucka i na granicy z Włochami. Zatem Ci, którzy za nartami nie przepadają znajdą sposób by się nie nudzić.

Ale my przecież stawiamy na aktywność. A tej nie brakuje. Na przykład sezon na lodowcu Hintertux trwa cały rok, w pozostałych ośrodkach od grudnia do kwietnia. A dużych ośrodków narciarskich nie brakuje.

 

Gdzie na narty?

Hintertux – sporty zimowe można uprawiać tu na tak zwanej ”Gefrorene Wand” czyli „zmarzniętej ścianie” oraz częściowo na lodowcach Riepenkees. W sumie Hintertux to 86 km tras, w tym 23 km tras łatwych, 47 km średnio-trudnych i 16 km trudnych. Najwyżej położone wyciągi dochodzą na wysokość 3250 m.

Zillerrtal Arena to 143 km tras (jeśli występuje taka potrzeba dośnieżanych) z bardzo dobrą komunikacją pomiędzy: Gerlos, Konigsleiten oraz Zell Am Ziller. 50 różnego rodzaju kolejek i wyciągów jest w stanie obsłużyć ponad 78 000 narciarzy na godzinę. Różne skale trudności stoków.

Mayrhofen obejmuje dwa tereny narciarskie Ahron i Penken. Ze względu na przeważającą ilość niebieskich oraz czerwonych tras, tereny te idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero co zaczęły naukę jazdy na nartach. Mayrhofen to łącznie 136 km tras narciarskich (40 km tras niebieskich, 63 km tras czerwonych, 33 km tras czarnych), z czego aż 134 km to zjazdy dodatkowo naśnieżane przez armatki śnieżne.

To co? Pakujemy sprzęt i jedziemy na narty?

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ