Biokominek – alternatywa dla klasycznego kominka

Biokominek – alternatywa dla klasycznego kominka

Gdy na dworze zimno idealnie jest spędzić wieczór ogrzewając się przy kominku. A jeśli możemy do tego wspierać ekologię

0
źródło: Decoholic

Biokominek jest rodzajem nowoczesnego kominka, gdzie zamiast drewna czy brykietu spalane jest biopaliwo. To świetne rozwiązanie dla tych z nas, którzy nie mogą sobie pozwolić na instalację jego klasycznej wersji. Biokominek zamontować możemy zarówno w domu, jak i mieszkaniu, nawet tym o najmniejszym metrażu.

Kilka słów na temat biopaliwa

Ekologiczny kominek, jak już zostało wspomniane, jest opalany bezwonnym i nie emitującym szkodliwych dla człowieka substancji biopaliwem. W czasie jego spalania wydziela się para wodna i niewielka ilość CO2 porównywalna do jego zawartości w wydychanym powietrzu. Nie wytwarza się także popiół, o którego regularnym usuwaniu należy pamiętać w przypadku klasycznych kominków. Dzięki temu, biokominek jest urządzeniem bardzo łatwym w utrzymaniu w czystości.

biokominek
źródło: ergoexpert.pl

Co warto wziąć pod uwagę wybierając biokominek?

  • Jakość materiałów, z którego został wykonany. Powinny być one odporne na działanie ognia i nie odkształcać się pod jego wpływem. Najczęściej do tego celu stosuje się stal nierdzewną, lecz spotkać można się także z modelami ze szkła czy betonu.
  • Pojemność zbiornika na paliwo i moc urządzenia, od której to uzależnione są zalety grzewcze biokominka. Jego palenisko może być otwarte lub zamknięte. Drugie z rozwiązań chroni przed wylaniem się paliwa i gwarantuje równomierne spalanie.
  • Miejsce montażu – do wyboru mamy modele wolnostojące, które w dowolnym momencie możemy przestawić w inne miejsce, wiszące oraz przeznaczone do wbudowania we wnękę. Istnieje również możliwość wykonania urządzenia na indywidualne zamówienie. Wybierając miejsce, w którym znajdzie się nasz biokominek, pamiętajmy, by nie stał on obok łatwopalnych przedmiotów. Nie zapominajmy również, że nie będzie on jedynym źródłem ciepła w pomieszczeniu – warto go potraktować raczej w kategorii elementu dekoracyjnego, nadającego wnętrzu klimat.
biokominki
źródło: BioFlame – Urządzamy Wnętrze
Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ