W nowym roku będę … – czyli o postanowieniach noworocznych słów kilka

W nowym roku będę … – czyli o postanowieniach noworocznych słów kilka

To słowo, które znajdziemy w każdym języku. Postanowienia noworoczne. Dla jednych przekleństwo, dla innych motywacja. A dla Was?

0

Na początku trochę statystyki. 37 procent wszystkich którzy „coś postanowili” chce schudnąć. 35 procent zamierza się więcej ruszać, 29 procent zdrowiej jeść, a 18 procent chce rzucić palenie. Kobiety chcą schudnąć, mężczyźni – i tu zaskoczenie – chcą więcej czasu spędzać z rodziną. Tyle statystyki.

Kto z nas z nowym rokiem, nie chce zacząć „nowego życia”. Łatwo jest jednak zaplanować. Trochę gorzej utrzymać noworoczne postanowienie. My jednak chcemy Wam pomóc i zdradzamy rzeczy, które pomogą zrealizować noworoczne postanowienia.

Dobre postanowienie to podstawa

Oczywiście zdarzają się takie postanowienia, które przychodzą nam z łatwością. I nie musimy długo zastanawiać się nad ich treścią. Warto jednak poświecić więcej niż 5 minut i zastanowić się co chcielibyśmy zmienić z nowym rokiem.

Warto wszystkie pomysły spisać na kartce. W ten sposób będziemy o nich pamiętać, będą one także pewnego rodzaju motywacją.

Nie rób zbyt wielu postanowień

Zdecydowanie łatwiej wprowadzać nowe przyzwyczajenia pojedynczo. Jeśli wymagamy od siebie zbyt wiele, nie skupiamy się na realizacji rzeczy odpowiednio.

Pamiętajmy też żeby postanowienia nie były zbyt ogólnikowe. Przykład? Jeśli postanowimy schudnąć nie określając jaką wagę chcemy osiągnąć, za 12 miesięcy zadowolimy się nawet spadkiem wagi o pół kilograma. A czy o to nam chodzi?

Zmiany wprowadzajmy stopniowo

Dobrze, skoro było postanowienie schudnę to posłużymy się też tym przykładem. Nie wystarczy, że zaczniemy wprowadzać drakońskie diety. Warto też się trochę poruszać. I nie zakładajmy, że 2 stycznia przebiegniemy maraton, jeśli wcześniej problemem było dla nas wejście na 4 piętro. Wszystko trzeba robić z głową.

Dobra. Tyle naszego mądrzenia. Z prywatnego doświadczenia powiem Wam, że warto zapisać sobie na kartce cele na nowy rok. Nic nie daje takiej satysfakcji, jak skreślenia tego co udało się osiągnąć. Nic nie jest też większą motywacją do pracy nad sobą w nowym roku.

Trzymam kciuki!

A czy mieszkańcy Śląska planują? I czy udaje im się wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ