Choinka inaczej – czyli nasza alternatywa dla świętecznego drzewka

Choinka inaczej – czyli nasza alternatywa dla świętecznego drzewka

Macie już choinkę? Lubicie zaskakiwać? Mamy dla Was kilka propozycji jak zaskoczyć gości pomysłem na tradycyjne świąteczne drzewko.

0

Choinka to dla większości z nas nieodłączny element Bożego Narodzenia. Jeżeli jednak nie mamy możliwości wstawiania klasycznej jej wersji do naszego mieszkania lub znudziło nam się tradycyjne drzewko, dobra wiadomość – istnieje sporo, równie efektownych, alternatyw.

choinka
źródło: dawanda.pl

Płaska, dwuwymiarowa choinka z desek, którą możemy powiesić na ścianie, drzwiach czy w oknie. Do jej udekorowania wykorzystać możemy na przykład sznur lampek lub świąteczne naklejki.

Choinka naklejka

Doskonałe rozwiązanie do wnętrz o niewielkim metrażu. W sklepach dostępne są różnego rodzaju naklejki tego typu, które wystarczy przykleić na czystą, odtłuszczoną powierzchnię, a po świętach zdjąć (na ścianie nie pozostanie po niej żaden ślad).

choinka
źródło: atelio.pl
Choinka z płyty pilśniowej

Oryginalną choinkę stworzymy także mocując do płyty pilśniowej deski pełniące funkcję półek. Jako dekoracje wykorzystać możemy tutaj ulubione rośliny doniczkowe czy książki (ciekawy efekt uzyskamy układając je kolorystycznie).

choinka
źródło: urzadzamy.pl
Namalowane drzewko

Świąteczną choinkę możemy również nadrukować lub namalować na zasłonie lub innej tkaninie, którą zawiesimy na stojaku lub przyczepimy przy pomocy pinezek do krawędzi półki. Takie drzewko możemy udekorować przypinając do tkaniny agrafkami lub szpilkami łańcuchy, bombki czy lampki choinkowe (uwaga! Nie powinny być one zbyt ciężkie).

Doskonałym materiałem na świąteczną dekorację będzie również patera, na której warstwowo układamy bombki i ulubione rośliny, a całość owijamy sznurem z lampek.

Ciekawy efekt uzyskamy również układając na stojaku w kształcie piramidy doniczki z gwiazdami betlejemskimi. Ich kwiaty są na tyle ozdobne, że nie wymagają żadnej dodatkowej dekoracji.

Miniaturową choinkę stworzyć możemy również na stole, przy którym zasiądziemy do wigilijnej kolacji. Do tego celu wykorzystać możemy orzechy, bakalie lub przyprawy.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ