Kolory jesieni według Pantone

Kolory jesieni według Pantone

0

Swoje jesienne raporty firma tworzy bazując na barwach dominujących w czasie New York Fashion Week. Tegoroczna edycja uwzględnia także trendy z londyńskiego tygodnia mody. Mimo że paleta kolorów wybierana do Fashion Color Report stanowi wynik obserwacji świata mody, ma ona spory wpływ na sferę wystroju wnętrz i designu. Jakie zatem kolory będą królować tej jesieni według Pantone?

kolory
źródło: Concepts & Colorways
Navy Peony

Inaczej głęboki granat. Wielbiciele kolorystycznych eksperymentów mogą się zdecydować na ciemne ściany rozjaśnione przy pomocy mebli i dodatków.

Ballet Slipper

To odcień point, w których tańczą baletnice. Ballet Slipper jest najsłodszym kolorem w jesiennej palecnie Pantone. Taki pudrowy, delikatny róż może się znaleźć zarówno na ścianach, jak i formie dodatków – dywanu czy poduszek.

Butterum

Ciepły, orzechowy odcień brązu. Doskonale sprawdzi się wówczas, gdy zależy nam na nadaniu wnętrzu przytulnego charakteru. Kolor ten przybrać mogą na przykład drewniane meble i pasujące do nich tapicerki foteli i krzeseł.

Tawny Port

W jesiennej palecie Pantone nie mogło zabraknąć czerwieni. Tawny Port jest odcieniem odważnym, wyraźnym i niezwykle stylowym, kojarzącym się z pałacowymi wnętrzami. Skutecznie uszlachetni każdą aranżację, w szczególności jeśli pojawi się na tapecie czy ciężkich zasłonach.

kolory
źródło: www.roseandgrey.co.uk
Grenadine

Kolejna odsłona czerwieni w raporcie, równie wyrazista i soczysta. Gdy zastosujemy ją na większych powierzchniach, jak dywan czy sofa, nadamy wnętrzu energii. Kolor ten przybrać mogą również dodatki, jak lampa czy ramki na zdjęcia.

Golden Lime

Radosna, energetyczna, limonkowa barwa. Najlepiej stosować ją jedynie w dodatkach takich, jak kuchenne krzesła czy poduszki na sofie w salonie.

kolory
źródło: mydecosphere.fr
Neutral Grey

Pantone przygotowało również coś dla wielbicieli szarości. To odcień bezpieczny i ponadczasowy, który stanowi doskonałe tło dla nowoczesnych aranżacji.

źródło: Concepts & Colorways
Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ