Stolik nocny w nieco innym wydaniu

Stolik nocny w nieco innym wydaniu

Stolik nocny to niezbędny element wyposażenia każdej sypialni. To właśnie na nim stawiamy lampkę nocną czy budzik i okładamy czytaną aktualnie książkę, zażywane każdego dnia leki, telefon czy kubek z napojem.

0

Jak się okazuje, istnieje cała masa alternatyw dla klasycznej szafki stawianej przy łóżku. Oto garść inspiracji, które mogą się okazać przydatne podczas urządzania sypialni. Nasz pomysł na stolik nocny.

Wersja dla wielbicieli klasyki

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybranie stolika nocnego z tej samej serii, co znajdujące się w pomieszczeniu meble. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wnętrze będzie się prezentowało spójnie i dominować będzie w nim jeden, zdecydowany klimat.

Decydując się na meble drewniane, najlepiej kupić je w tym samym czasie, co komoda czy toaletka. Jest bo wiem wciąż pracujący materiał, który z biegiem czasu lub na skutek działania promieni słonecznych może zmienić swój odcień.

Nietypowe rozwiązania

Stolik nocny przybrać może również mniej oczywistą formę. Zastąpić może go:
* Taboret lub krzesło – znalezione w domu lub kupione z myślą o sypialni. W pierwszym przypadku możemy przemalować mebel tak, by jego kolor pasował do dominujących we wnętrzu barw.
* Kawałek pnia – zanim postawimy go przy naszym łóżku, pamiętajmy o jego oczyszczeniu i okorowaniu. Pieniek możemy zostawić w naturalnym stanie lub pomalować na przykład na biało.

stolik nocny
źródło: peculiaritea.tumblr.com

* Stara skrzynia kupiona na targu staroci lub jednym z serwisów aukcyjnych. Tutaj także nie należy zapomnieć o dokładnym jej oczyszczeniu, zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz.
* Szafka z wiklinowymi koszykami, która doskonale sprawdzi się w sypialni urządzonej w stylu shabby chic.
* Szeroka półka za wezgłowiem – rozwiązanie to powinni rozważyć w szczególności właściciele wąskich, długich sypialni.
Podwieszany stolik w formie huśtawki – pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca na podłodze. Do jego wykonania potrzebować będziemy deski pełniącej funkcje blatu, w której wykonamy otwory, grubego sznurka, linki oraz haczyków na suficie.

stolik nocny
źródło: decouvrirlendroitdudecor.blogspot.fr
Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ