Czym kierować się wybierając blender?

Czym kierować się wybierając blender?

Blender to urządzenie niezastąpione w każdej kuchni. Z jego pomocą możemy przygotować zupę krem, owocowe smoothie czy ciasto na naleśniki.

0
blender incitytv

Blender to urządzenie niezastąpione w każdej kuchni. Z jego pomocą możemy przygotować zupę krem, owocowe smoothie czy ciasto na naleśniki. Idealnie sprawdzi się także podczas przyrządzania przysmaków dla małych dzieci lub osób starszych mających problem z gryzieniem twardszych produktów spożywczych. Oto kilka porad, które ułatwią jego zakup.

Rodzaje blenderów

  • Stacjonarny – inaczej kielichowy; urządzenie sporych rozmiarów wyposażone w kielich, w którym składniki są miksowane lub rozdrabniane. Do głównych jego zalet zaliczyć można samodzielną pracę oraz dużą moc.
  • Ręczny – mały sprzęt pozbawiony kielicha. Urządzenie poręczne, lekkie, pozwalające na bezpośrednie miksowanie w dowolnym garnku lub misce.

Główne parametry

  • Moc – im jest ona większa, tym lepiej. Od tego parametru uzależnione jest bowiem to, jak twarde substancje blender będzie w stanie rozdrobnić czy zmiksować. Najczęściej można spotkać się z modelami o mocy około 600 – 700 W. W przypadku blenderów stacjonarnych sięgać może ona nawet 1500 W.
  • Materiał – uchwyt blendera przeważnie wykonany jest z tworzyw sztucznych. Jego dolna część powinna być natomiast ze stali nierdzewnej – jedynie wówczas mamy gwarancję odporności na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i wysoką temperaturę, a także łatwego czyszczenia.
  • Zasilanie – coraz częściej na rynku można spotkać się z blenderami bezprzewodowymi, których główną zaletą jest wygoda obsługi. Zasilanie odbywa się tutaj przy pomocy wbudowanego akumulatora. Do wad takich urządzeń zaliczyć można natomiast niewielką moc, na poziomie 200 W.
  • Dostępne funkcje – blender może posiadać funkcję między innymi regulacji prędkości (umożliwia one ręcznie ustawienie pożądanej prędkości pracy noży; może być ich od kilku do kilkunastu) oraz pracy w trybie turbo, dzięki której możliwe jest natychmiastowe przyspieszenie pracy blendera do najwyższych obrotów.
  • Dostępne końcówki – do najpopularniejszych zalicza się rozdrabniacz oraz końcówki do ubijania i spieniania mleka.
źródło: www.bosch-home.pl
Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ