Urządzamy pokój dla dziecka

Urządzamy pokój dla dziecka

Urządzanie pokoju pociechy to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Nie ułatwia tego mnogość dostępnych na rynku, kuszących oko, mebli i akcesoriów.

0
źródło: pl.pinterest.com

Urządzając pokój dla dziecka pamiętać należy by przestrzeń ta była przede wszystkim praktyczna i bezpieczna.

Szafa

W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzi się szafa z drzwiami przesuwnymi, we wnętrzu której powinien się znaleźć drążek na okrycia wierzchnie, kilka półek oraz duża ilość szuflad, w których przechowywać będzie można bieliznę czy nakrycia głowy. Powinny być one na tyle niskie i łatwo dostępne, by maluch mógł swobodnie sięgać po wybrane elementy garderoby. To świetny sposób na naukę dbania o porządek od najmłodszych lat.

pokój
źródło: pl.pinterest.com
Akcesoria do przechowywania

Żaden dziecięcy pokój nie może się obyć bez pudełek, skrzyni i koszy do przechowywania klocków, samochodzików, lalek i innych zabawek. Są one nie tylko bardzo praktyczne, lecz stanowić mogą ciekawy element dekoracyjny. Dodatki tego typu dostępne są w najróżniejszych rozmiarach, kolorach i kształtach, które z łatwością dopasujemy do stylu, w jakim urządzone zostało wnętrze. Szczególnie ciekawą propozycją jest worek na zabawki, który po rozłożeniu staje się praktyczną matą do zabawy.

pokój
źródło: pl.pinterest.com
Stolik i krzesło

Meble te służyć mogą dziecku zarówno do nauki, jak i zabawy. Jako że maluch będzie z nich korzystał zarówno czytając, rysując, jak i jedząc, warto zadbać, by miały one odpowiednią wysokość, wymiary oraz masę. Najlepiej, by były na tyle lekkie, aby możliwe było swobodne przenoszenie ich z miejsca na miejsce. Gdy maluch podrośnie, wymieniamy je na solidne biurko (szczególną uwagę należy tu zwrócić na wielkość blatu i obecność dodatkowych szuflad na przybory szkolne) z odpowiednio dopasowanym krzesłem (powinno mieć one możliwość regulacji wysokości).

pokój
źródło: pl.pinterest.com
Łóżko

W pokoju dziecka nie może zabraknąć także łóżka. Powinno być ono bezpieczne, funkcjonalne, solidne i wygodne. Dobrym pomysłem są modele rosnące razem z maluchem. Wyposażone są one w ograniczenia chroniące przed upadkiem, które po czasie można zdemontować.

pokój
źródło: pl.pinterest.com

 

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ