Lotnisko w Pyrzowicach: obowiązuje zimowy rozkład lotów

Lotnisko w Pyrzowicach: obowiązuje zimowy rozkład lotów

0

Od 29 października w Katowice Airport wszedł w życie zimowy rozkład lotów, który obowiązywać będzie do końca marca przyszłego roku. O czym trzeba wiedzieć wybierając się na lotnisko?

lotnisko
źródło: www.pixabay.com

W ramach siatki połączeń regularnych, dostępne będą z Pyrzowic 42 trasy do 18 państw w Europie, Azji i Afryce. W rozkładzie zima 2017/2018 pojawiło się także kilka nowych tras.

Nowości na lotnisku w Pyrzowicach

W niedzielę 29 października br. linia lotnicza Ryanair zainaugurowała całoroczne połączenia do: Aten, Edynburga i Mediolanu-Malpensa. 30 października Wizz Air wykonał pierwszy rejs z Pyrzowic na izraelskie lotnisko Ovda. To będzie gratka dla tych, którzy lubią ciepło – lotnisko znajduje się ok. 60 km od czerwonomorskiego kurortu Ejlat. Drugą, nową trasą węgierskiego przewoźnika będzie Agadir, połączenie uruchomione zostanie w czwartek 2 listopada br., loty wykonywane będą raz w tygodniu. Zgodnie z zapowiedziami przewodnika – trasy traktowane są jako sezonowe.

To nie koniec nowości w planach Wizz Air. 9 marca 2018 roku przewoźnik uruchomi całoroczną trasę. W zimie 2017/2018 Wizz Air oferować będzie również kierunki, które zadebiutowały 26 marca br., mowa tutaj o Lizbonie, Katanii, Malcie i Reykjaviku.

Warto podkreślić, że sezon jesienno-zimowy 2017/2018 będzie ważny z perspektywy rozwoju linii lotniczej Wizz Air w Katowice Airport. Do marca 2018 roku trzy z sześciu 180-miejscowych Airbusów A320 z pyrzowickiej bazy przewoźnika, zostanie zastąpionych 230-miejscowymi Airbusami A321. Większymi maszynami linia obsługiwać będzie m.in. trasy do: Aten, Bolonii, Eindhoven, Londynu-Luton, Katanii i Oslo-Torp. W konsekwencji Wizz Air będzie mógł zwiększyć liczbę pasażerów obsługiwanych w Pyrzowicach do ok. 2 mln rocznie.

Ryanair, jak co roku na czas jesieni i zimy, wycofał z oferty połączenia do Chanii i na Korfu, zawiesił także trasę do Hamburga. Wszystkie wymienione kierunki dostępne będą ponownie w rozkładzie lato 2018. PLL LOT w okresie zimowym utrzyma cztery rotacje dziennie do Warszawy. Przypomnijmy, że z taką częstotliwością na tej trasie lata od końca czerwca br., wcześniej województwo śląskie ze stolicą łączył dwa razy dziennie.

lotnisko
źródło: www.pixabay.com

Katowice Airport liderem na rynku

Katowice Airport jest niekwestionowanym liderem wśród polskich portów regionalnych w obsłudze ruchu czarterowego, ma to swoje odzwierciedlenie także w najbogatszej z grona 14 lotnisk siatki połączeń wakacyjnych, która obejmuje w czasie jesieni i zimy 14 kierunków do 9 państw na 4 kontynenty.

Więcej o zmianach na lotnisku przeczytacie na http://blog.katowice-airport.com/rozklad-zima-2017-10/

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ