Feskiwal – dla fanów sportów zimowych, ale nie tylko

Feskiwal – dla fanów sportów zimowych, ale nie tylko

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom czeka nam zima z prawdziwego zdarzenia. Trzeba się zatem dobrze do niej przygotować. A pomóc w tych przygotowaniach może Feskiwal - pierwszy Festiwal Sportów Śnieżnych.

0
źródło: materiały prasowe organizatora

To będzie gratka dla fanów sportów zimowych. 14-15 października w Katowicach odbędzie się organizowany przez fundację Colors of Silesia Festiwal Sportów Śnieżnych Feskiwal. Jak zapowiadają organizatorzy będzie to szansa na poznanie nowości w sprzęcie i trendach w dyscyplinach uprawianych zimą. A przecież sezon coraz bliżej

feskiwal
źródło: materiały prasowe organizatora
Goście specjalni

Podczas Feskiwalu na Śląsk zawitają największe stowarzyszenia śnieżne, m.in. Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Polski Związek Biathlonu. Wśród gości specjalnych Adam Małysz z trenerem Apoloniuszem Tajnerem oraz biathlonista – Tomasz Sikora.

Feskiwal czyli bezpieczeństwo i sprzęt

Prócz tych związanych z wyczynowym uprawianiem sportów zimowych, dużo dowiedzieć się będzie można o przygotowaniu do samego sezonu i o ogólnym bezpieczeństwie zimą. Ratownicy GOPR doradzą, jak zachować bezpieczeństwo w górach zimą, przedstawiciele SITN zaprezentują ścieżkę kariery instruktora, a dr Mariusz Smolik ze stowarzyszenia PolSkiMed opowie o urazach i zespołach bólowych w butach narciarskich. Rodzice, którzy chcą wprowadzić swoje dzieci w świat sportów śnieżnych, dowiedzą się, jak przygotować swoje dzieci do zajęć na śniegu podczas Akademii Sitnusia.

Wykłady to jednak nie wszystko, co przygotowali dla miłośników zimy organizatorzy I Feskiwalu. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym na dwa dni powstanie tor do nauki snowboardingu dla dzieci, przygotowany przez zespół Riglet Park. Najmłodsi wezmą także udział w zajęciach Akademii Sitnusia, którą poprowadzą instruktorzy SITN-PZN. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, atrakcją będą pokazy psów oraz wystawa zabytkowych nart należących do legend narciarstwa polskiego. Polski Związek Biathlonu odda do dyspozycji gości strzelnicę laserową i automatomat do strzelania. Można będzie również zobaczyć pełne wyposażenie biathlonisty.

feskiwal
źródło: materiały prasowe organizatora

Start imprezy w sobotę 14 października. Bilety dla dorosłych (między 15. a 65. rokiem życia) kosztują 7 zł. Wydarzenie ma charakter rodzinny, dlatego organizatorzy przygotowali także bilety rodzinne w cenie 10 zł.

Bieżącą informację o Feskiwalu można znaleźć na stronie portalu FB/FeskiwalKatowice.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ