Geocaching w Rajczy – sposób na aktywny dzień

Geocaching w Rajczy – sposób na aktywny dzień

Jeśli chcecie spędzić czas aktywnie i wspólnie to idealna forma. Geocaching – to wspólne poszukiwanie skarbów i dobra zabawa. A jak możemy jeszcze być w urokliwym Beskidzie Żywieckim – to chyba nic już nam nie potrzeba.

0
zdjęcia: www.facebook.com/Zywiecki.info/

Nie ważne ile mamy lat. Czy mamy w sobie dusze odkrywcy czy też nie – geocaching zainteresuje wszystkich. Na czym polega? Geocaching to zabawa polegająca na poszukiwaniu skarbów za pomocą odbiornika GPS. I nie potrzebujemy tu urządzeń nawigacyjnych (choć te są najlepsze), wystarczy nam komórka ze specjalną aplikacją, oczywiście z dobrze ustawionym nadajnikiem GPS i mapa.

geocaching
zdjęcia: www.facebook.com/Zywiecki.info/
Jak zacząć?

Żeby zacząć zabawę w geocaching należy zalogować się na stronie www.geocaching.com, w ten sposób staniemy się członkami światowej już organizacji tych „specyficznych” już poszukiwaczy. Wybieramy teren który nas interesuje, i mapa oraz wskazówki prowadzą nas do miejsca docelowego. Tu znajdziemy specjalne skrytki, w których znajdziemy przede wszystkim dzienniki odwiedzin, choć zdarzyć się mogą także prezenty od wcześniejszych odkrywców.

geocaching
zdjęcia: www.facebook.com/Zywiecki.info/
Skrytki

Najczęściej skrytki zakłada się w atrakcyjnych turystycznie miejscach Istotny jest także pomysł na jej zamaskowanie. Skrytki mogą być różnej wielkości – od malutkich pojemniczków mniejszych od naparstka po olbrzymie skrzynie mogące z powodzeniem pomieścić człowieka. Im więcej pomysłowości tym skrytka lepiej oceniana przez innych. Czasami znalezienie końcowej skrzynki poprzedzone jest wykonaniem określonych zadań – np. zebranie informacji z innych miejsc lub rozwiązanie zadań logicznych. Niektóre mogą być prawdziwymi wyzwaniami i zabierać nawet kilka miesięcy zanim poszukiwacz odnajdzie końcową skrytkę.

geocaching
zdjęcia: www.facebook.com/Zywiecki.info/

Podstawowym wyposażeniem skrytki jest „logbook” czyli papierowy dziennik wpisów. Własnoręczne umieszczenie wpisu w logbooku jest podstawą do uznania skrytki jak znalezionej.
Ważne jest, aby sam pojemnik był trwały i szczelny gdyż jest narażony na działanie warunków atmosferycznych i zwierząt. Pojemnik powinien zawierać informację o swoim przeznaczeniu i nie powinien swoim wyglądem przypominać przedmiotów stwarzających zagrożenie ani być umieszczany w miejscu mogącym wzbudzić podejrzenie zamachu terrorystycznego

Geocaching w Rajczy

Dlaczego o tym piszemy? W światowej społeczności możemy dołączyć odwiedzając na przykład gminę Rajcza. Dzięki projektowi „CrossiGeo na Granicy” na terenie gminy ulokowano już kilka skrytek. Kesze można odrywać od lipca, a zlokalizowane są głównie na terenie Zwardonia i w pasie transgranicznym w kierunku na Wielka Raczę.

geocaching
zdjęcia: www.facebook.com/Zywiecki.info/
Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ