Tour de Pologne kolejny raz na Śląsku

Tour de Pologne kolejny raz na Śląsku

Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Bytom, Katowice, Jaworzno, Mysłowice, Bielsko - Biała, Wisła, Szczyrk, Zawiercie, Knurów, Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Zabrze - uff!, chyba wymieniliśmy wszystkie miasta z naszego województwa, które w tym roku gościć będą 74. Tour de Pologne.

0

To jest wyścig, który stanowi wspomnienie z niejednych wakacji 🙂 Tour de Pologne wystartuje pod koniec lipca i „spędzi kilka dni” także w miastach naszego regionu. Gdzie będzie, czego się spodziewać i w których miejscach kibicować?

Tour de Pologne

Etap 2

Śląski epizod rozpocznie się 30 lipca w Tarnowskich Górach. Jedyny sprinterski etap tegorocznego Tour de Pologne poprowadzi do Katowic. Po drodze trzy lotne premie: w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich. Na zawodników czeka także premia specjalna w Bytomiu.

Jeden z najszybszych finiszów na świecie przejedzie ulicami Katowic. Wcześniej jednak kolarzy czeka trasa składająca się z trzech rund o długości 17,5 kilometra. Na Alei Wojciecha Korfantego i ulicy Henryka Mikołaja Góreckiego usytuowane zostały dwie górskie premie.

Tour de Pologne
źródło: www.tourdepologne.pl

Etap 3

Trzeci etap rozpocznie się na granicy Małopolski i Śląska. Po rocznej przerwie Tour de Pologne wróci do Jaworzna. Początek „płaski” by z każdym kilometrem jechać bardziej pod górę.

Punkty będzie można zdobyć na trzech lotnych premiach w Mysłowicach, Bielsku-Białej i Wiśle, ale najwięcej do powiedzenia będą mieli tego dnia specjaliści od jazdy po wzniesieniach. Czeka ich walka na czterech górskich premiach I kategorii – po dwa razy peleton będzie podjeżdżał pod Salmopol i Zameczek. Widowiskowo zapowiada się finisz w Szczyrku.

Tour de Pologne
źródło: www.tourdepologne.pl

Etap 4

238 kilometrów. Start w Zawierciu, meta w Zabrzu.

Punkty będzie można zdobyć w Olkuszu. Zarówno na premii lotnej jak i górskiej. Premia specjalna ulokowana została w Knurowie, i na lotnych finiszach w Jastrzębiu-Zdroju i Rybniku. Na koniec kolarzy czekać będzie ściganie na ulicach Zabrza, z metą przy stadionie Górnika Zabrze.

Tour de Pologne
źródło: www.tourdepologne.pl

 

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ