Gdzie kąpać się na Śląsku?

Gdzie kąpać się na Śląsku?

Polskie lato to taki "kwiecień przez trzy miesiące". Nigdy nie wiesz jak grubą kurtkę będziesz musiał ubrać następnego dnia. Jednak jak już zaświeci słońce, to na całego. Gdzie zatem się na Śląsku bezpiecznie kąpać?

0

Chcecie spędzić wakacje nad wodą, ale nie wiecie, gdzie można się kąpać na Śląsku? Sprawdźcie i pluskajcie się do woli.

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach przeprowadziła badania wód w zbiornikach wykorzystywanych do kąpieli. Gdzie na Śląsku są odpowiednie warunki?

W promieniu 30 km od centrum Katowic znajduje się kilka akwenów, w których bez obaw można zanurzyć ciało:

Stawiki w Sosnowcu – 8,2 km

Otwarte po modernizacji Stawiki w Sosnowcu to miejsce, które warto odwiedzić. Coś dla siebie znajda tu zarówno Ci, którzy pewnie czują się tylko na suchym lądzie (ścieżka rowerowa, deptak bieżnia) jak i Ci którzy kochają wodne szaleństwa. Atrakcją, której nie można pominąć jest największy w Polsce tor do uprawiania sportów wodnych. „Wake Zone Stawiki”, to wyciąg na wodzie o długości 750 metrów, gdzie poruszamy się po pięcioboku.

kąpać
źródło: google maps

Park Słupna w Mysłowicach – 11 km

Kąpielisko miejskie w Mysłowicach. Coś dla leniwych i coś dla aktywnych. Ci wolący kąpiele słoneczne korzystają ze słońca, Ci lubiący wodę z wody, a Ci lubiący aktywność – z szeregu atrakcji (jaka i wodne, rowerki, zjeżdżalnie).

kąpać
źródło: google maps

Rogoźnik I Bobrowniki – 19 km

Sztuczne zalewisko utworzone na rzecze Jaworznik. Na prawym brzegu znajduje się kąpielisko z piaszczystą plażą, a także punkty gastronomiczne i miejsce gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny. Na lewym brzegu rozciąga się Park Rogoźnik, w którym jest Amfiteatr i Bikepark.

kąpać
źródło: google maps

Pogoria III w Dąbrowie Górniczej – 20 km

Stanowi rezerwowe ujęcie wody dla Huty Katowice. Jest to prawdziwa oaza windsurfingowców całego regionu, od lat służy również żeglarzom. Jezioro posiada bardzo czystą wodę, filtrowaną przede wszystkim przez bardzo liczne małże – racicznice zmienne.

kąpać
źródło: google maps

Nakło – Chechło w Świerklańcu – 23,5 km

Jezioro pełni funkcje rekreacyjne. Wokół zalewu znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe i kempingi, wypożyczalnie kajaków, łodzi, rowerów wodnych, trasy spacerowe. Jezioro charakteryzuje się piaszczystymi plażami. Linie brzegową tworzą piaski, trawy i trzcinowiska.

Pod względem bakteriologicznym wody zalew jest bardzo czysty i odpowiada I klasie czystości.

kąpać
źródło: zdjęcia google

Pogoria I w Dąbrowie Górniczej – 24,5 km

Powstała w 1943 r. Otoczona lasami oraz zbudowanymi niegdyś ośrodkami wypoczynkowymi, dziś najczęściej przerobionymi na pensjonaty, hotele i kluby. Jezioro było dawniej szkołą dla żeglarzy i kajakarzy – wychowało się tu sporo dobrych żeglarzy starszego pokolenia. Trenował tutaj również na swoich ślizgaczach wielokrotny mistrz świata – Waldemar Marszałek.

kąpać
źródło: google maps

Paprocany w Tychach – 29 km

Powstał na potrzeby Huty Paprockiej, dziś stanowi role rekreacyjną oraz retencyjną osłonę przeciwpowodziową dla południowo – wschodnich dzielnic miasta. Przyciąga wędkarzy, żeglarzy i tych, którzy aktywnie lecz „na sucho” spędzają czas.

kąpać
źródło: google maps

Nic tylko korzystać 🙂

kąpać

 

 

 

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ