„Sailing In Mountains” – dokonać niemożliwego

„Sailing In Mountains” – dokonać niemożliwego

Jeśli wszystkie polskie wyprawy realizowane w te wakacje osiągną zamierzony cel, wakacje 2017 "będą nasze". "Sailing In Mountains" (film dokumentalny realizowany przez Open Group) dokumentuje wyprawę "Ekstremalnie i wysoko". Ich celem są zachodnie ściany Grenlandii.

0

„Sailing In Mountains” – to film wyjątkowy. Po pierwsze, co najistotniejsze. To pokazanie próby wytyczenia nowych ścian wspinaczkowych na Grenlandii. Po drugie to pokazanie kooperacji ekstremalnego środowiska wspinaczy i żeglarzy.

sailing in mountains,

Wyprawa „Ekstremalnie i wysoko” to wyprawa bez precedensu w historii polskiego wspinania i żeglarstwa. Jej celem jest dopłynięcie do wybrzeży Grenlandii, a następnie wyszukanie i poprowadzenie na jednej z granitowych ścian najtrudniejszej, klasycznej drogi wspinaczkowej w tym rejonie. To z jednej strony pokazanie, że Grenlandia może być atrakcyjna dla wspinaczy. Z drugiej „wytyczenie” polskich dróg wspinaczkowych.

Kamery towarzyszyły członkom wyprawy zarówno podczas przygotowań do wyjazdu jak i podczas wypłynięcia jachtu z portu w Świnoujściu. Podczas kulminacyjnego momentu wyprawy, operator będzie zdobywał ścianę równolegle (!) z członkami ekipy, co pozwoli na widzom na poznanie świata z perspektywy wspinaczy. Ponadto „uczestnicząca” forma zdjęć uautentyczni treści jakie ma przekazać dokument „Sailing In Mountains”.

sailing in mountains

Ekipa filmowa towarzyszyć będzie członkom wyprawy w kluczowym momencie. Całość bowiem podzielona została na 12. etapów. Najdłuższy i najistotniejszy jest etap V. 30. czerwca rozpoczyna się wspinaczka, która zgodnie z planami potrwać ma do 4. sierpnia. Poszukiwania odpowiedniej granitowej skały prowadzone będą w rejonie miasta Upernavik, na zachodnim wybrzeżu Grenlandii.

sailing in mountains

Siłą projektu są ludzie. Kierownik wyprawy Marcin „Yeti” Tomaszewski. Kapitan jachtu S/Y „Berg” Artur Bergier. Siłą napędową, młodzi polscy wspinacze Konrad Ociepka (wspinacz sportowy) i Wojtek Malawski. Ich zmaganiom, codziennym sytuacjom, rozmowom przy śniadaniu, przygotowaniom i przede wszystkim atakom wspinaczkowym towarzyszyć będzie kamera. Wszystko by „Sailing In Mountains” była filmem pełnym sportowych emocji, naturalnym i autentycznym.

Oficjalny fanpage dokumentu: https://web.facebook.com/SailingInMountains/

Wyprawę śledzić możecie tu: https://web.facebook.com/ekstremalnieiwysoko/

sailing in mountains

 

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ