Kolejkowo – miniaturowy świat w Gliwicach

Kolejkowo – miniaturowy świat w Gliwicach

0
Źródło: Kolejkowo Gliwice

Kolejkowo Gliwice to idealne miejsce dla wszystkich miłośników Śląska, kolei i dobrej zabawy. Na powierzchni 900 m kwadratowych stworzono miniaturowy świat, w którym toczy się życie.

Makiety wykonane zostały w skali 1:25. Można spotkać tam ludzi i zwierzęta, a także budynki, modele pociągów, samochodów oraz statku. Makiety zawierają wiele szczegółów i właśnie, to czyni je tak fascynującymi.

Na miejscu zobaczymy 410 metrów torowiska, po którym porusza się 12 pociągów. Łącznie ciągną one za sobą 51 wagonów. To jednak nie wszystko na makietach umieszczono też ponad setkę modeli samochodów. Zwiedzający podziwiać mogą 167 budynków. Wśród nich jest wiele autentycznych budowli ze Śląska – gliwicki dworzec kolejowy i ratusz, a także rudzka dzielnica Chebzie, to tylko niektóre z nich.

Dzień w Kolejkowie trwa 9 minut. Następnie zapada noc, zapalają się latarnie uliczne, reflektory pojazdów i światła w oknach budynków. Po 4 minutach znów wstaje słońce. To, nie koniec, bo w Gliwicach znajdują się jedyne w Polsce makiety z pływającym statkiem i padającym deszczem. Ta ostatnia została wzbogacona także o efekty dźwiękowe. Mieszkańcy rozkładają nad głowami parasole, a w samochodach uruchamiają się wycieraczki szyb.

Źródło: Kolejkowo Gliwice
Źródło: Kolejkowo Gliwice

Zobacz FILM – kliknij 

Odwiedzający mogą zobaczyć życie na wsi, przypatrywać się akcji ratunkowej, a także pracy leśniczego, mechanika samochodowego lub cyrkowca.

Mało? W miasteczku westernowym „Dzikie Gliwice”, znalazło się miejsce na saloon, szeryfa, Indian, braci Wright przy budowie pierwszego na świecie samolotu oraz miniaturę statku „Western River”, pływającego po Missisipi. Niedawno otwarto też tor do dryftu. Modele samochodów w skali 1:10 są sterowane radiowo. Do dyspozycji mamy trasę o długości prawie 150 m.

Gliwickie Kolejkowo mieszczące się w Centrum Handlowym Europa Centralna przy ul. Pszczyńskiej 315 czynne jest codziennie w godz. od 10.00 do 20.00. Bilety normalne kosztują 19 zł, a ulgowe 15 zł.

Pierwsze w Polsce Kolejkowo powstało we Wrocławiu na Dworcu Świebodzkim. Można tam podziwiać makiety dolnośląskich atrakcji, takich jak kamienice wrocławskiego rynku, czy obserwatorium meteorologicznego na szczycie Śnieżki.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ