Odleć w Katowicach

Odleć w Katowicach

0
Autor Michał Braszczynski

Pierwszy na Śląsku tunel aerodynamiczny otwarty zostanie już w marcu przy ul. Chorzowskiej 100 w Katowicach.  Dzięki niemu każda chętna osoba będzie mogła poznać uczucie swobodnego unoszenia się w powietrzu. Niezbędne będzie przeszkolenie pod okiem instruktora i … zasobny portfel.

Przed pierwszym lotem

Zanim uniesiemy się w powietrze każda osoba będzie musiała przejść odpowiednie szkolenie. Następnie uczestnik zostanie wyposażony w kombinezon, kask, gogle i zatyczki do uszu. To ważne, ponieważ wiatr w komorze lotu osiąga prędkość 320 km/h, a ilość decybeli można porównać do hałasu wytwarzanego przez startujący Boeing 747.

Tunele aerodynamiczne są przeznaczone dla profesjonalistów i amatorów. Służą np. rozwojowi umiejętności profesjonalnych służb, ale także sportowi, rozrywce i rekreacji.

Ile to kosztuje?

Czas jednego lotu w tunelu aerodynamicznym wynosi około 1,5 minuty. Odpowiada to czasowi swobodnego spadania w dwóch standardowych tandemowych skokach spadochronowych z wysokości 4000 metrów. Pakiet dla początkujących, obejmujący dwa loty to koszt 249 złotych. Za 969 złotych będzie można nabyć voucher na osiem lotów dla dwóch osób. W cenie znajdą się także szkolenie wstępne, opieka instruktora, wypożyczenie sprzętu oraz wydanie pamiątkowych certyfikatów.

Flyspot Katowice

Konstrukcja powstająca naprzeciwko Silesia City Center ma 50 metrów wysokości i specyficzny kształt. Prace budowlane są na bardzo zaawansowanym etapie. Teraz nadszedł czas na montaż części technologicznej i wyposażenia obiektu.

Najważniejszym elementem jest pionowa komora lotu. Będzie miała 15 metrów wysokości oraz 4,5 metra średnicy. Wewnątrz obiektu znajdzie się także miejsce na centrum konferencyjne, a nawet pokoje hotelowe.

Obiekt miał być otwarty już w ubiegłoroczne wakacje. Ze względu na opóźnienie prac budowlanych wielkie otwarcie Flyspot Katowice zaplanowano na marzec 2017 roku. Loty będzie można zarezerwować wcześniej.

Firma Flyspot swój pierwszy tunel aerodynamiczny otworzyła w Warszawie.

Film – https://www.youtube.com/watch?v=PtM5qH6iW2A

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ