„Manekiny” opanowują województwo śląskie

„Manekiny” opanowują województwo śląskie

0
Piłkarze Piasta Gliwice w roli manekinów (źródło: Youtube)

Prawie nie ma tam ruchu, a i tak rozprzestrzeniają się z prędkością błyskawicy. Moda na filmiki mannequin challenge dotarła też do naszego województwa, czego dowody zobaczyć można w serwisie Youtube.

Bezruch z Ameryki

Zaczyna się dynamicznie. Tłum ludzi, sporo hałasu, coś się dzieje… Nagle wszystko, niczym wulkaniczna lawa, zastyga. W ruchu pozostaje tylko kamerzysta, który mija postacie pozostające często w dziwnych pozach. To scenariusz krótkiego filmiku, jaki miesiąc temu nakręcili uczniowie jednej ze szkół na Florydzie. Jak się okazało, od szalonego pomysłu nastolatków do ogólnoświatowej mody jest zaledwie jeden krok. Wystarczy pochwalić się taką produkcją w mediach społecznościowych.
Na świecie w mannequin challenge bawią się dziś gwiazdy estrady i sportu, a także – z natury poważni – politycy, którzy chcą nieco ocieplić swój wizerunek.

Nic się nie dzieje… a jednak wciąga!

Jako pierwsi w Polsce (przynajmniej tak sami twierdzą) w ten sposób swoją szkołę zaprezentowali uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida w Częstochowie. Filmik z uczniami-manekina zobaczyć można tutaj. Później poszło już gładko.

Statyczni sportowcy

Do akcji szybko dołączyli się sportowcy. Piłkarze Piasta Gliwice, w ten sposób pokazali światu co „dzieje się” w ich szatni. Filmowcy kręcący mannequin challenge dotarli tam, gdzie kamery klubowych telewizji zwykle nie mają dostępu, puszczając przy tym oko do żeńskiej części publiczności.

Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza do zabawy włączyli cheerleaderki oraz publiczność oglądającą mecz z Rosą Radom. Zapanowanie nad trybuną rozentuzjazmowanych fanów z pewnością nie było łatwe.

Wojskowi vs grawitacja

W bezruchu zastygli także zdyscyplinowani żołnierze 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. Co ciekawe wojskowym udało się chyba wyłączyć na chwilę grawitację, czego dowodem jest unieruchomiona piłeczka pingpongowa.

Jak stoją zawodowcy?

W role manekinów wcielają się amatorzy, ale też zawodowcy. Tak było w przypadku produkcji przygotowanej przez pracowników… Teatru Rozrywki z Chorzowa.

A Wam, jak się podoba taka zabawa? A może macie własne pomysły na takie filmiki?

 

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ