Nowy rolercoaster w Śląskim Wesołym Miasteczku

Nowy rolercoaster w Śląskim Wesołym Miasteczku

0
Foto: Śląskie Wesołe Miasteczko

„Lech” to nazwa rollescoastera powstającego w Śląskim Wesołym Miasteczku. Ma być  największą tego typu atrakcją w europie środkowo-wschodniej. Pierwsza przejażdżka z prędkością prawie 100 km/h odbędzie się w 2017 roku.

Rollercoaster „Lech” będzie miał 40 metrów wysokości i 908 metrów długości. Dwudziestoosobowe wagoniki rozpędzą się do 95 km/h. W czasie trwającej 104 s przejażdżki pasażerowie czterokrotnie pojadą głowami w dół. Obecnie zakończony został proces palowania pod konstrukcję tej atrakcji.

Śląskie Wesołe Miasteczko zadbało nie tylko o wysokie parametry techniczne urządzenia, ale również o jego tematykę, która przeniesie gości w historyczne czasy pierwszego władcy Polski – legendarnego Lecha.

– Biały orzeł, który symbolizuje dynamikę urządzenia razem z postacią Lecha, będzie zapraszał gości na ekstremalną przejażdżkę w ciekawej i niestandardowej oprawie – zapowiada Kamil Michno, rzecznik prasowy Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Foto: Śląskie Wesołe Miasteczko
Foto: Śląskie Wesołe Miasteczko

Rollercoaster „Lech” będzie największą, ale nie jedyną atrakcją udostępnioną w przyszłym sezonie. Strefę Magical Mountains tworzyć będą otwarta w 2016 roku Diamond River (przeprawa łodzią), a także urządzenia nieekstremalne: Dragon Temple (świątynia smoków), Dragon Wrestling Tournament (miejsce pojedynków smoczych wojowników), Dragon Riders Academy (test na smoczego jeźdźca) oraz Giant Water Pump (rotujące wahadło). W przyszłym roku śląski lunapark ma być stematyzowany już w 60 proc.

Zimą wykonane zostaną także prace w rejonie wejścia. Wymieniona zastanie nawierzchnia alejek. Powstaną też nowe budynki i brama. Zniknie kultowy napis, który zdobił starą bramę. Właściciel lunaparku zapewnia, że znajdzie dla niego godne miejsce.

Przypomnijmy, że Śląskim Wesołym Miasteczkiem od kwietnia 2015 roku zarządza Słowacki operator usług turystycznych Tatry Mountain Resorts.

Lech Coaster – darmowa przejażdżka

 

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ