Spodek to nie wszystko – „kosmiczne” miejsca w województwie śląskim

Spodek to nie wszystko – „kosmiczne” miejsca w województwie śląskim

0
Spodek słynie z kosmicznych emocji (fot. Kris Duda, CC BY 2.0)

Choć ma już 45 lat, wciąż wygląda nieziemsko, a gdy w środku emocje sięgają zenitu, można mieć wrażenie, że zaraz odleci. Mowa o katowickim Spodku – obiekcie kultowym, także dla miłośników obcych galaktyk i tropicieli pozaziemskich cywilizacji. Miejsc kojarzących się z kosmosem jest jednak w okolicy więcej.

Pola Marsowe

Fani muzyki odwiedzają Spodek przy okazji odlotowych koncertów. Imprezy organizowane „pod gołym niebem” mają jednak inne lokalizacje. Do bardziej popularnych należą… Marsowe Pola w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku W Chorzowie.

Osiedla Gwiazdy

Na obu scenach często goszczą największe muzyczne gwiazdy. Gwiazd, i to całkiem wysokich, nie brak także w architekturze Katowic. Taką nazwę noszą wieżowce, na jednym z tutejszych osiedli.

Planetarium Śląskie

Gwiazdy, planety, czy galaktyki podziwiać można w Planetarium Śląskim im. Mikołaja Kopernika. A to za sprawą potężnego projektora, którego specjalnością są kosmiczne seanse z niebieskimi obiektami w rolach głównych.

Kosmos od dawna jest źródłem inspiracji. (fot. Josh Felise, unspalsh.com)
Kosmos od dawna jest źródłem inspiracji. (fot. Josh Felise, unspalsh.com)

Kino „Kosmos”

Filmy z gwiazdorskimi obsadami od lat serwuje katowickie kino Kosmos. W takim miejscu najlepiej ogląda się produkcje pokroju „Grawitacji”, czy „Gwiezdnych Wojen”.

Ufo

Latające obiekty goszczą czasem na szklanym ekranie, ale widywane są też nad naszym niebem. Gliwice, Turza Śląska, Sosnowiec, czy Będzin… – lista miejscowości, z których pochodzą podobne relacje, jest długa. Stosowne filmiki bez problemu znaleźć można w serwisie You Tube.

Kręgi w zbożu

Kosmici nie zawsze są u nas jedynie przejazdem. Czasami decydują się na nieco bliższy kontakt o czym przekonują tajemnicze kręgi w zbożu. Najpopularniejsze tego typu „lądowisko” na Śląsku znajdować się ma w Piekarach Śląskich, nieopodal Kopca Wyzwolenia.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ