Grajfka nowe kino w Chorzowie !

Grajfka nowe kino w Chorzowie !

Grajfka to kameralne i nowoczesne kino mieszczące się w budynku Chorzowskiego Centrum Kultury .„Grajfka” jest jedynym kinem działającym w Chorzowie, ale siódmym w historii miasta. Cztery lata temu zamknięto słynną „Panoramę”.

0
Grajfka kino Chorzów

Grajfka to kameralne i nowoczesne kino mieszczące się w budynku Chorzowskiego Centrum Kultury.

Sala pomieści 40 widzów. W repertuarze znajdą się nowości wprost z multipleksów, ale także bardziej ambitne produkcje. Wszystko w wyjątkowej atmosferze  i przystępnych cenach.

Niewielkie kino dysponuje sporymi możliwościami technicznymi. Nowoczesne wyposażenie pozwala na projekcję filmów w formacie 3D, a sprzęt audio gwarantuje najwyższą jakość dźwięku przestrzennego.

„Grajfka” ma aspiracje, by stać się domem wszystkich kinomanów i to oni będą mieć największy wpływ na jego dalszy rozwój.

– Nowoczesne rozwiązania projekcji filmów pozwolą, aby widzowie mogli decydować o doborze filmów, nawet tuż przed projekcją, zamawiać specjalne seanse, organizować spotkania rodzinne i środowiskowe z wybranym przez siebie filmem – wyjaśnia Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury.

Nowe miejsce oferuje ciekawe cykle tematyczne: „Smyk, czyli strefa młodego kinomana” -prezentujący filmy dla dzieci, „Klasa w kinie” – dla grup szkolnych i przedszkolnych, „KinoPL” – prezentujący klasykę polskiej kinematografii „ Interakcja” –  gdzie widzowie współdecydują o tym jaki film będą oglądać. Powołano także „Klub filmowy Grajfka” – projekcję poprzedzać będzie prelekcja, a po napisach końcowych rozgorzeje dyskusja. Dodatkowo osoby, które chciałyby rozwijać pasję fotograficzną lub filmową mogą wziąć udział w specjalnych warsztatach. Zachęcające są także ceny biletów, które nie przekraczają 10 zł.

„Grajfka” jest jedynym kinem działającym w Chorzowie, ale siódmym w historii miasta. Cztery lata temu zamknięto słynną „Panoramę”. „Grajfka” jest pierwszym na Górnym Śląsku kinem działającym w ramach sieci „Kino za rogiem”. Inicjatywa skupia około czterdziestu kameralnych sal w całym kraju.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ