Mazda 6 z systemem G-Vectoring Control (GVC).

Mazda 6 z systemem G-Vectoring Control (GVC).

0

Mazda6 uchodzi za jeden z samochodów o najlepszych właściwościach jezdnych i dających najwięcej przyjemności z jazdy w swoim segmencie. Teraz marka znów podnosi poprzeczkę, wprowadzając jako pierwsza w Europie system G-Vectoring Control (GVC).

GVC jest pierwszą z nowych technologii SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS zapewniających zintegrowaną kontrolę pracy silnika, skrzyni biegów i zawieszenia w celu pogłębienia poczucia Jinba Ittai – jedności konia i jeźdźca, czyli w tym przypadku samochodu i kierowcy – którym pojazdy Mazdy wyróżniają się spośród modeli innych producentów. System GVC zmienia wartość momentu obrotowego silnika na podstawie ruchów kierownicy, korygując rozkład nacisków pomiędzy przednią i tylną oś samochodu, aby zoptymalizować dociążenie poszczególnych kół. Poprawia to właściwości trakcyjne samochodu, wzmacnia poczucie pewności panowania nad pojazdem oraz zwiększa przyjemność z jazdy. Samochód reaguje w sposób bliższy intencjom kierowcy, co przekłada się na mniejszą potrzebę nawet podświadomych korekt toru jazdy, a co za tym idzie – mniejsze zmęczenie prowadzeniem. GVC podnosi komfort jazdy, łagodząc zmiany sił działających na pojazd i ograniczając kołysanie nadwozia.

Oferta zespołów napędowych w Maździe 6 2017 obejmuje trzy silniki benzynowe SKYACTIV, w tym SKYACTIV‑G 2.0 o mocy 145 lub 165 KM oraz 192‑konną jednostkę SKYACTIV‑G 2.5, a także dwa diesle SKYACTIV‑D 2.2 o mocy 150 i 175 KM. Silnikom towarzyszą przekładnie manualne lub automatyczne.

31e032ff8d9a0c730494fe6590591eb9

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ