9 miejsc na Śląsku, o których nie miałeś pojęcia jak wyglądają z...

9 miejsc na Śląsku, o których nie miałeś pojęcia jak wyglądają z góry

0
(fot. Unplash, Peter Nguyen)

Podoba się Wam patrzenie na Śląsk z góry? Nie? Dajcie spokój, czasami z dystansu widać znacznie więcej. Zebraliśmy 9 niezwykłych lokacji z naszego regionu, które oglądane z takiej perspektywy, zupełnie zmieniają punkt widzenia.

3 Stawy

3 Stawy
(fot. Google Maps)

Cokolwiek by o Trzech Stawach nie mówić z pewnością większość mieszkańców Katowic najzwyklej w świecie je lubi. A dziś ”lubi się” przecież wyłącznie podniesionym, facebookowym kciukiem. Co widać na załączonym obrazku.

Spodek

spodek-adapter
(fot. Google Maps)

W katowickim Spodku od lat odbywają się imprezy, które unoszą tę popularną halę widowiskową kilkanaście metrów nad ziemię. Tu zawsze wszystko gra i buczy. Pewnie dlatego z lotu ptaka budynek przypomina wielki gramofon.

Palmiarnia w Gliwicach

palmiarnia-koliber
(fot. Google Maps)

Pamiętacie układankę logiczną w kształcie plastikowych płytek z okręgami, która cieszyła się popularnością kilkanaście lat temu? Nie specjalnie? W takim razie zerknijcie na budynek Palmiarni w Gliwicach, zaraz wszystko powinno być jasne. Dla tych, którzy nie mają takich skojarzeń, koliber z origami powinien być nad wyraz czytelny.

Nikiszowiec

nikiszowiec-kufel
(fot. Google Maps)

Ślązacy zawsze lubili się zabawić i spotkać w gronie dobrych przyjaciół. A jeśli spotkanie, to przy piwie. Najlepiej lanym, do tradycyjnego szklanego kufla o grubych ściankach i z uchwytem. Takiego jak na załączonym obrazku.

Europa Centralna

centrum-europ-star-destroyer
(fot. Google Maps)

Pamiętacie charakterystyczne statki kosmiczne jakimi Imperium próbowało podbić galaktykę w filmach z serii Gwiezdne Wojny (tzw. Imperial Star Destroyer)? Otóż jeden z nich wylądował w okolicach Węzła Sośnica i Centrum Handlowego Europa. Pewnie gotuje się do startu na nowe odcinki gwiezdnej sagi.

Jasna Góra

INCITY.TV jasna góra
(fot. Google Maps)

Było o ciemnej stronie mocy, to teraz o jasnej… Jasnej Górze. Z lotu ptaka, wcale nie jest jasne co tu się święci. My mamy skojarzenia z budynkiem Sejmu (spójrzcie z boku, do głównej bryły doczepiony jest dach z alejek).

Góra Św. Anny

INCITY.TV Góra Św. Anny
(fot. Google Maps)


A skoro już o górach mowa, wiecie, że amfiteatr na Górze Świętej Anny wygląda jak wielki jeż? Przy odrobinie wyobraźni można nawet dostrzec jego nos.

Góra Żar

INCITY.TV Góra Żar
(fot. Google Maps)


Swego czasu ten znany producent napojów wyskokowych twierdził, że jego trunek jest ABSOLUTnie najlepszy na świecie i nadaje się do każdej okazji. Obrazowała to kampania reklamowa, w której charakterystyczną butelkę starano się wpasować w różne lokacje na świecie. Jakimś dziwnym trafem nie zrobiono tego z Górą Żar. Zupełnie nie rozumiemy dlaczego.

Hałda Skalny

halda-skalny
(fot. Google Maps)

Na koniec coś bardziej przyziemnego – hałda. Z ziemi nie zawsze mamy ochotę je oglądać, ale czyż z lotu ptaka nie wyglądają pięknie? I te oczko na środku. Poezja.

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ