Startuje OFF Festival!

Startuje OFF Festival!

0

„Alternatywne serce Europy Środkowej i Wschodniej” – tak Katowice określają organizatorzy OFF Festivalu. Od dzisiaj, do niedzieli w Dolinie Trzech Stawów królować będzie muzyka alternatywna i to w najlepszym wydaniu.

Granie bez kompromisOFF

Rzesze fanów na koncertach i miliony odtworzeń na YouTube? Wykonawców, którzy biją rekordy popularności, raczej tutaj nie spotkacie. Bo nie o ilość, tylko o jakość w tym przypadku chodzi. OFF Festival to impreza, która nie ogląda się za mainstreamowymi trendami, nie faworyzuje, ani też nie stygmatyzuje gatunków. Artur Rojek i spółka dobierają wykonawców według tylko sobie znanego klucza. W tym roku wyznaczyli dwa – z pozoru sprzeczne – cele: chcą, by „młodzi fani dobrych brzmień mogli na żywo poznać legendy muzyki alternatywnej, a zaprawieni w festiwalowych bojach zorientowali się w jej najnowszych zjawiskach”.

Muzyka elektroniczna z duszą? Gus Gus z Islandii pokazuje, że to możliwe. Inteligentne połącznie house,u, trip-hopu, techno i nujazzu w wybuchową electopopową całość nikogo nie pozostawi obojętnym.

Na co się nastawić?

OFFova scena – jak co roku – zaskakuje różnorodnością. Znalazło się na niej miejsce zarówno dla „elektroniki z ostrymi zębami”, z jakiej słynie Anohni, „garażowego rocka” The Kills, czy „wybuchowego electropopu”, z domieszką house’u, trip-hopu, techno i nu-jazzu, sygnowanego znaczkiem GusGus. Ciekawie przedstawia się też festiwalowa geografia. OFFovy klimat tworzyć będą kapele z różnych stron świata: reprezentujące zarówno deszczową Wielką Brytanię, jak i skutą lodem Islandię, czy niepokorne Stany Zjednoczone.

Na OFF festiwal nie zabraknie też mocniejszych brzmień. Mudhoney to legenda muzyki grungowej z Seattle, której fanom Nirvany czy Pearl Jam na pewno nie trzeba przedstawiać.

OFFensywa atrakcji

Muzyka alternatywna, nie jest aż tak niszowa, jak mogłoby się wydawać. Ma ona całkiem liczne grono wiernych fanów, którzy na OFF czekają z niecierpliwością. Katowicki festiwal z roku na rok, jest coraz większym przedsięwzięciem logistycznym. Dla uczestników przygotowano wygodne pole namiotowe, z bogatym zapleczem sanitarnym. Punkty gastronomiczne, serwujące potrawy zgodnie z zasadami slow food, czy OFF market z winylami, książkami oraz artystycznym… rękodziełem. Na gości czekają także… przewodnicy, gotowi by w przerwach między koncertami pokazać im magiczne zakątki Katowic.

Dla każdego kto interesuje się muzyką inteligentną, szukającą własnego środku wyrazu, którą trudno zaszufladkować i ubrać w etykietkę, OFF to miejsce obowiązkowe. Tu po prostu trzeba być!

Jaga Jazzist to norweski zespół muzyczny grający muzykę, którą śmiało można ująć mianem eksperymentalnej. To połączenie jazzu, rocka i muzyki elektronicznej, która z całą żywiołowością wybucha podczas koncertów.
Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ