Top 5 lokacji na Śląsku inspirowanych filmami

Top 5 lokacji na Śląsku inspirowanych filmami

0
(Fot. Kenneth Lu / Flickr by Creative Commons)

Śląsk jako plan filmowy? Dlaczego nie! Przedstawiamy 5 miejsc w naszym województwie i okolicach, w których Hollywood mogłoby ulokować akcję znanych produkcji filmowych.    

1. Steam punk: restauracja Wodna Wieża w Pszczynie

Mosiężne koła i zapadnie, mechaniczne roboty ożywione myślą szalonych naukowców, niezwykła technika i wynalazki napędzane parą lub mechaniką – steam punk to gatunek łączący przeszłość z przyszłością; alternatywna opowieść nawiązująca do XIX wiecznej scenografii, w której historia służy jedynie jako tło dla fantastycznej fabuły. Gdzie można by nakręcić film tego typu na Śląsku? Oczywiście w Pszczynie! Znajdująca się tam restauracja „Wodna Wieża” to bez wątpienia jedna z najciekawszych tego typu lokacji w Polsce, jeśli nie w Europie!

Można tu kręcić: “Wild Wild West”, „Hugo i jego wynalazek”, „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”.

2. SF w typie Mad Max’a: tor buggy w Rudzie Śląskiej

Terenów na film postapokaliptyczny na Śląsku starczyłoby zapewne na kilka produkcji, ale gdybyśmy mieli wybrać jedno takie miejsce, to zdecydowanie byłby to najdłuższy w Europie i jedyny na Śląsku profesjonalny tor dla pojazdów typu buggy. Zastanawiacie się cóż to takiego? Wystarczy odświeżyć sobie filmy z serii Mad Max dziejące się w zniszczonym tajemniczą wojną świecie, gdzie motocyklowe gangi walczą o ostatnie litry paliwa. Pojazdy, którymi się poruszają, podobnie jak i zniszczone otoczenie, jako żywo przypominają te z postindustrialnej strefy Pokoju 13.

Można tu kręcić: Seria “Mad Max” .

3. Park Jurajski: Park rozrywki i nauki Krasiejów

Żeby przeżyć przygodę niczym z “Parku Jurajskiego” Stevena Spielberga musimy pojechać na sąsiednią Opolszczyznę. To właśnie tu w niewielkim Krasiejowie znajduje się jeden z największych parków jurajskich prezentujący dinozaury w ich oryginalnej wielkości i przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy techniki. Prehistoryczne gady prezentują się tu prawie jak żywe.

Można tu kręcić: Seria „Park Jurajski”.

4. Western: miasteczko Twin Pigs Żory

Tego gatunku filmowego nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Klasyki gatunku w typie „Siedmiu wspaniałych”, „Dobry, zły i brzydki” czy „W samo południe” na zawsze ustanowiły kanon westernowych produkcji. Nigdy nie może zabraknąć w nich pojedynkujących się rewolwerowców, niebezpiecznych czerwonoskórych, napadów na banki czy łapania byków na lasso. Podobnie jak w parku rozrywki „Twin Pigs” w Żorach, gdzie można oglądać specjalne pokazy kowbojskie i replikę miasteczka niczym z prawdziwego Dzikiego Zachodu.

Można tu kręcić: „Maverick”, „Django”, „Bez przebaczenia”, “Tańczący z wilkami”.

5. Horror Piła – Escape the room Gliwice

Pamiętacie przerażające pomieszczenia, w których zamykał swoje ofiary szalony morderca Jigsaw z serii filmów “Piła”. Pełne zagadek, odrażających rekwizytów i wiszącej w powietrzu grozy? A co gdybyście mogli się dać zamknąć w takim pokoju? Ciekawe? Przerażające? Warto więc zajrzeć do gliwickiego Escape the room, który gwarantuje takie atrakcje.  

Można tu kręcić: Filmy z serii „Piła”

A wy co zaproponowalibyście do naszej listy?

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ