Rowerowa lista przebojów

Rowerowa lista przebojów

0
(fot. Audio-Technica / Flickr by Creative Commons)

Śpiew ptaków, szum drzew, wiatr we włosach…A może jednak słuchawki na uszach, dobry groove i mocny beat? Dlaczego nie! Podrzucamy kilka dobrych nut kręcących się wokół roweru!

Bicycle Race – Queen

I want to ride my bicycle, I want to ride my bike!

Klasyk rowerowej listy przebojów. Czy jest ktoś kto nie zna tej piosenki? Freddie i spółka nagrali ją w 1978 roku, ale od tego czasu ani trochę nie straciła na aktualności. Przecież czasami każdego ogarnia rowerowa gorączka. Jak na tamte czasy piosenkę promował dość odważny teledysk z nagimi modelkami jeżdżącymi na rowerach. Zespół wypożyczył je – rowery, nie modelki –  z firmy Halfords. Po nakręceniu teledysku musiał zapłacić za wymianę siodełek w rowerach 😉

Rower – Lech Janerka by CeZik

Rower jest wielce OK, rower to jest świat

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, że rower to najlepszy środek transportu do zwiedzania bliżej i dalszej okolicy, to piosenka Lecha Janerki z albumu “Plagiaty” z pewnością przekona go do zmiany opinii. Od razu chce się “wpaść popedałować”! CeZik najwyraźniej też ceni ten utwór, bo dokonał całkiem zgrabnej przeróbki tego klasyku.

Bicycle Song – Red Hot Chilli Pepers

How could I forget to mention the bicycle is a good invention

Jeśli pewnego pięknego dnia wybierzecie się do Kalifornii na małą przejażdżkę rowerową po Bulwarze Zachodzącego słońca, to w waszych słuchawkach nie może zabraknąć funky beatu Red Hot Chilli Peppers. Polecamy kawałek “Bicycle song”, który znalazł się na bonusach z płyty “By the way”.

Katie Melua – Nine Million Bicycles

There are 9 million bicycles in Beijing, and that’s a fact

Coś bardziej lirycznego? W sam raz na przejażdżkę po parku, albo wieczorny zachód słońca? Proponujemy melancholiczną Katie Melua i “Nine Million Bicycles”. Katie twierdzi, że w Pekinie jest 9 milionów rowerów. I to fakt. Nie będziemy się z nią kłócić.

Rowery dwa – Yaro

U – a – ha rowery dwa. U – a – ha – górale (rozjechane)

O jałówkach, wodzie utlenionej i atrakcjach związanych z jeżdżeniem na rowerze z kumplami, możecie posłuchać w utworze Yaro “Rowery dwa”. Prosty beat, niewyszukane słowa i Reni Jusis na chórkach. Czy to komuś przeszkadza? Nas ciągle kręci 😉

Tour de France – Kraftwerk

Sprint final a l’arrivee

Zaczęliśmy od kawałka inspirowanego wyścigiem Tour de France i takim też kończymy. Kraftwerk bez wątpienia był zafascynowany rowerami skoro najbardziej znanemu wyścigowi kolarskiemu poświęcił cały album i tytułowy utwór. I choć najbardziej znanym utworem tej niemieckiej kapeli jest bez wątpienia “Das Modell”, to dla nas ideałem byłoby połączenie kobiecego piękna z pięknem dwóch kółek ;).

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ