Najwyżej będzie na Chmielnej

Najwyżej będzie na Chmielnej

0

Budynki w Polsce zaczynają się piąć do góry. Jeśli plan słowackiego dewelopera HB Reavis się powiedzie, w przeciągu czterech lat, w Warszawie, powstanie najwyższy w Europie Centralnej wieżowiec. 

Na przeciwko dworca Warszawa Centralna, na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Chmielnej, zaplanowano wybudowanie trzech budynków: dwóch niższych i wysokiego, centralnego. W trzecim kwartale tego roku, do użytku ma zostać oddany jeden z niższych budynków wchodzących w ramach inwestycji West Station (realizowana wspólnie z PKP). Drugi z biurowców będzie zakończony w przyszłym roku. Na trzeci, najwyższy budynek będziemy musieli jeszcze poczekać. Obecnie deweloper czeka na pozwolenie na budowę, która ma się rozpocząć jeszcze tego roku.

Wieżowiec ma mierzyć 230 m wysokości, a wraz z iglicą 310 m, jednak nie są to wartości ostateczne, gdyż projekt budynku jest jeszcze w przygotowaniu. Oprócz powierzchni handlowo – usługowych, mają się w nim mieścić biura klasy A.

Projekt niższych części budynku jest realizowany przez polską pracownię Hermanowicz Rewski Architekci, natomiast część wieżowa przygotowywana jest przez brytyjską firmę Foster+Partners.

 

 

 

Loading Facebook Comments ...

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ